0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: utrata-prawa-do-ryczaltu

Artykuły:

Utrata prawa do ryczałtu w trakcie roku podatkowego

Podatnicy wybierając jako formę opodatkowania ryczałt muszą spełnić określone wymagania ustawowe. W przypadku nie spełnienia danych przesłanek następuje utrata prawa do ryczałtu, również w trakcie roku podatkowego. Artykuł wskaże jak temu zapobiec.

21 października 2022

Powrót do ryczałtu po korekcie przychodów

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają tylko przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki. Jednak po przekroczeniu przychodów podatnik traci możliwość opodatkowania tą formą. Sprawdziliśmy, czy możliwy jest powrót do ryczałtu po korekcie przychodów!

30 czerwca 2022

Jakie PITy składa ryczałtowiec oprócz PIT 28?

Rozliczasz się w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Pamiętaj, że wraz z rocznym zeznaniem podatkowym może być konieczne złożenie dodatkowych deklaracji. Przeczytaj artykuł, aby poznać odpowiedź na pytanie: jakie PITy składa ryczałtowiec?

28 lutego 2022

Zapłata ryczałtu po terminie a rozliczenie najmu na podstawie ryczałtu

Ryczałt jako forma opodatkowania najmu prywatnego jest najczęściej wybieraną formą opodatkowania przez osoby fizyczne. Wiąże się to z dopełnieniem kilku formalności. Co powoduje zapłata ryczałtu po terminie dla przedsiębiorców? Wyjaśniamy w artykule

13 października 2021

Sprzedaż na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy a utrata prawa do ryczałtu

Zryczałtowany podatek od przychodów ewidencjonowanych to forma opodatkowania prowadzonej działalności gospodarczej, wybierana przez przedsiębiorców głównie ze względu na prostotę prowadzonych rozliczeń.

10 lutego 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów