0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: wydziedziczenie

Artykuły:

Wydziedziczenie – jak pozbawić spadkobierców ustawowych zachowku?

Dziedziczenie regulowane jest przepisami ustawy, która wskazuje że spadkobiercami stają się osoby najbliższe zmarłego. Inna sytuacja ma miejsce, jeśli zmarły sporządził testament. Czy można pozbawić spadkobierców zachowku poprzez wydziedziczenie? Sprawdź!

25 stycznia 2022

Wydziedziczenie - jakie są podstawy wydziedziczenia i jak tego dokonać?

Wydziedziczenie jest regulowane przez przepisy Kodeksu cywilnego. W wyniku dziedziczenia spadkobierca zostaje pozbawiony prawa do zachowku. W jaki sposób dokonać wydziedziczenia? Czy jest możliwe wydziedziczenie częściowe? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

24 marca 2020

Wydziedziczenie - jak całkowicie pozbawić spadku kogoś z rodziny?

Spadek po zmarłym z reguły trafia do jego najbliższej rodziny. W testamencie można napisać, że spadkobiercą będzie ktoś inny. Najbliższa rodzina ma wtedy prawo do tzw. zachowku. Wydziedziczenie oznacza pozbawienie prawa do zachowku. Nie dostaną wtedy nic.

21 maja 2019

Zachowek - kto, kiedy i w jakiej wysokości może go żądać?

Zachowek ma chronić najbliższą rodznę zmarego na wypadek, gdyby została pominieta w testamencie. Osoby te mają dzięki niemu zagwarantowane prawo do części majątku. Czym jest i komu przysługuje zachowek? Jaka jest jego wysokość? Wyjaśniamy.

25 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów