0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zakup-na-raty

Artykuły:

Zakup na raty - rozliczenie i ewidencja w KPiR

Dokonując zakupu, w niektórych sklepach przedsiębiorcy mogą jako sposób finansowania wybrać płatność w systemie ratalnym. Dowiedz się, w jaki sposób należy ująć w KPiR zakup na raty oraz kiedy odsetki mogą stanowić koszt uzyskania przychodu! Przeczytaj!

24 listopada 2023

Zakup na raty - jak poprawnie zaksięgować?

Przedsiębiorcy coraz częściej dokonują zakupu sprzętów wykorzystywanych w prowadzonej działalności w systemie ratalnym. Jednak zakup na raty wymaga odpowiedniego ujęcia w KPiR. Sprawdź, jak poprawnie ująć zakup na raty w Księdze Przychodów i Rozchodów!

25 maja 2021

Zakup na raty - księgowanie w KPiR

Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania aby rozłożyć swój zakup na raty. Jak sobie poradzić z zaksięgowaniem takiego wydatku ? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

21 listopada 2018

Zakup na raty a ujęcie w KPiR - musisz to wiedzieć!

Planujesz dokonać zakupu w systemie ratalnym? Sprawdź, w jaki sposób zakup na raty należy ująć w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz czy odsetki przy spłacanych ratach będą kosztem uzyskania przychodów ? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

9 maja 2016

Likwidacja wyposażenia zakupionego na raty

Jak powinna przebiegać likwidacja wyposażenia które uległo zniszczeniu, zakupionego na raty, od którego odliczono VAT ?

18 lutego 2016

Jak zaksięgować zakup na raty?

Czy możliwe jest zaksięgowanie rat za tablet w kosztach firmowych? Czy wprowadzenie sprzętu do ewidencji środków trwałych pozwoli na ujęcie go w kosztach? Sprawdź, czy tak wprowadzony zakup na raty również podlega amortyzacji!

30 grudnia 2015

Zakup na raty a podatek VAT

Czy konieczne jest dokonanie korekty kosztów w sytuacji zakupu na raty oraz w jakim terminie można odliczyć podatek VAT?

28 lutego 2015

Zakup środka trwałego na raty a korekta kosztów

Czy korekta kosztów jest obowiązkowa przy zakupie środka trwałego na raty? Jak należy dokonać amortyzacji? Czy wiesz, jakie zmiany odnośnie korekty kosztów przyniesie rok 2016? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

17 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów