0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: zawieszenie-amortyzacji

Artykuły:

Zawieszenie amortyzacji środka trwałego używanego sezonowo

Przedsiębiorcy wykorzystujący środki trwałe w działalności gospodarczej dokonują odpisów amortyzacyjnych. Co w przypadku, gdy nie są one wykorzystywane przez cały rok? Sprawdź, jak wygląda zawieszenie amortyzacji środka trwałego używanego sezonowo!

14 czerwca 2021

Zawieszenie amortyzacji w okresie nieosiągania przychodów

Odpisy amortyzacyjne w przedsiębiorstwie muszą być dokonywane miesięcznie. A co w sytuacji, kiedy przedsiębiorstwo przestanie osiągać przychody? Czy jest możliwe zawieszenie amortyzacji na czas wstrzymania sprzedaży w firmie. Przeczytaj i dowiedz się!

20 sierpnia 2020

Czy możliwe jest przejściowe zawieszenie amortyzacji?

Zdarza się, że przedsiębiorstwa wykazują stratę a odpisy amortyzacyjne posiadanych środków trwałych ją tylko powiększają. Czy w takim wypadku możliwe jest przejściowe zawieszenie amortyzacji? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

14 stycznia 2016

Czy amortyzację można zawiesić?

Amortyzacja środków trwałych to nie przywilej podatnika, a jego obowiązek. Istnieje jednak kilka sytuacji, w których może nastąpić zawieszenie amortyzacji. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 marca 2015

Zawieszenie działalności a rejestracja samochodu

Czy w przypadku zawieszenia działalności należy dokonać przerejestrowania samochodu będącego środkiem trwałym?

9 stycznia 2015

Amortyzacja w działalności sezonowej

Wykorzystując środki trwałe jedynie przez określoną część roku, przedsiębiorca może dokonywać odpisów amortyzacyjnych tylko w tym okresie, kiedy rzeczywiście używa danej maszyny.

23 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów