0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Anonimowa sprzedaż i zakup krypto za gotówkę? Bitomat.com zmienia reguły gry

Wielkość tekstu:

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, na pewno słyszałeś o problemach giełd The Rock Trading albo FTX. Platforma The Rock Trading niespodziewanie zawiesiła swoją działalność 17 lutego 2023 roku. Wzbudziło to zasadny niepokój wśród jej klientów. Chociaż handel na giełdach zawsze wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy, to pojawia się tutaj również ryzyko zablokowania środków przez scentralizowaną instytucję. Istnieje jednak alternatywa dla giełd, która cieszy się rosnąca popularnością i pozwala na łatwe kupowanie i sprzedawanie kryptowalut. Chodzi o bitomaty w ramach projektu Bitomat.com, który koncentruje się na lokalizacjach z anonimowymi transakcjami. Za pośrednictwem sieci urządzeń, możliwe jest przeprowadzanie transakcji prywatnych w granicach obowiązującego prawa, a czasem nawet bez prowizji.

Sposoby kupowania kryptowaluty za gotówkę

Na początku poznajmy sposoby kupowania kryptowaluty za gotówkę i sprawdźmy, jak wybrać ten najlepszy.

 1. Możesz kupić kryptowalutę bezpośrednio od innej osoby. Chętni do sprzedaży kryptowaluty ogłaszają się na forach internetowych lub portalach społecznościowych albo na specjalnych platformach do handlu kryptowalutami. Musisz jednak pamiętać, że ta opcja nie jest w pełni bezpieczna. Nie znasz przecież zamiarów drugiej osoby i nie masz pewności, że kryptowaluta, którą chce Ci sprzedać, pochodzi z legalnego źródła i czy nie zostaniesz oszukany.
 2. Drugą opcją kupowania kryptowaluty za gotówkę jest usługa brokera kryptowalutowego, a więc pośrednika w wymianie kryptowaluty za gotówkę. W tym przypadku możesz albo wykonać przelew, albo udać się osobiście do biura brokerskiego.
 3. Jeśli dwie poprzednie opcje nie przekonały Cię do zakupu kryptowaluty za gotówkę, to poznaj trzeci, pod wieloma względami znacznie korzystniejszy, sposób zakupu kryptowaluty za gotówkę - anonimowy Bitomat. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do bezpiecznego korzystania z tego urządzenia.

Pamiętaj, że niezależnie od sposobu Twojej inwestycji, zawsze zachowuj ostrożność i dokładnie sprawdzaj, z kim handlujesz. Bądź pewien, że dana osoba lub firma jest wiarygodna i działa legalnie. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoich środków i przechowuj kryptowaluty w kryptowalutowym portfelu!

Co to jest anonimowy bitomat i do czego służy?

Bitomat, znany również jako bankomat kryptowalut, to samoobsługowe urządzenie, dzięki któremu można szybko kupić lub sprzedać za gotówkę popularne kryptowaluty. Użytkownik nie musi przechodzić skomplikowanej i czasochłonnej weryfikacji, synchronizować kart kredytowych ani kont Gmail. Ponadto, bitomat pozwala na uzyskanie korzystniejszych kursów niż popularne giełdy czy kantory. Jeszcze niedawno było to nie do pomyślenia, ale dzisiaj prowizje często wynoszą 0%, a nawet +3% względem giełd.

Bitomat pozwala na kupowanie i sprzedawanie kryptowaluty za gotówkę z prowizją wynoszącą nawet 0%

Jeśli chcesz skorzystać z bitomatu, ale nigdy wcześniej nie kupowałeś za jego pomocą kryptowaluty, poniżej znajdziesz szczegółowy opis, dzięki któremu uda Ci się zrealizować transakcję za gotówkę w krótkim czasie i bez żadnych problemów. Dowiesz się również, czy automat do bitcoinów może pomóc w sytuacji kryzysowej. A jeżeli zdecydujesz się spróbować, pokażemy Ci, gdzie znaleźć informacje o bitomatach w Twojej okolicy.

Czym bitomat do handlu kryptowalutami za gotówkę różni się od standardowego bankomatu?

Z pozoru urządzenia te są bardzo do siebie podobne - łączy je zbliżony wygląd oraz obsługa interfejsu. Mimo, że oba urządzenia przyjmują gotówkę, to główna różnica polega na tym, iż bitomat przeznaczony jest do kupowania i sprzedawania kryptowalut i nie wymaga posiadania konta bankowego ani karty.

Co więc jest potrzebne do przeprowadzenia transakcji kryptowalutowej za gotówkę?

Aby wykonać transakcję kryptowalutową za pomocą bitomatu, nie potrzebujesz zakładać konta na żadnej platformie giełdowej, posiadać karty czy rachunku bankowego ani nawet podawać swojego numeru telefonu. Jedyne, co musisz mieć, to dokument poświadczający tożsamość, portfel kryptowalutowy i kwotę, którą chcesz wymienić. Proces zarówno sprzedaży jak i kupna kryptowaluty za gotówkę jest szybki i bezpieczny, jednak zanim poznasz szczegóły, zapoznaj się z rodzajami portfeli kryptowalutowych.

Czym jest portfel kryptowalutowy i który wybrać, by bezpiecznie kupować i sprzedawać kryptowaluty za gotówkę?

Portfele kryptowalutowe mogą mieć postać programów lub aplikacji, umożliwiających przechowywanie prywatnych kluczy kryptograficznych. Jakie są opcje wyboru?

 1. Portfel online: jest to rodzaj portfela kryptowalutowego, który potrzebuje stałego dostępu do sieci internetowej i można z niego korzystać z dowolnego urządzenia. Jest łatwy w obsłudze i można konfigurować go z giełdami kryptowalut czy tworzyć automatyczne kopie zapasowe. Jego główna zaleta jest również jego największą wadą, ponieważ będąc stale dostępnym w sieci, zwiększa się jego podatność na ataki hakerskie, co może prowadzić do utraty znajdujących się na nim kryptowalut.
 2. Drugim rodzajem portfela jest portfel desktopowy, który zainstalowany jest na dysku twardym. Portfele desktopowe oferują większą prywatność niż portfele online, ponieważ klucze prywatne są przechowywane na komputerze użytkownika. Wiadomo jednak, że komputer może ulec awarii lub zostać skradziony, co wiąże się z ryzykiem utraty kryptowaluty.
 3. Trzecim rodzajem portfela jest portfel papierowy, który pozwala na przechowywanie kluczy prywatnych, jak sama nazwa wskazuje, na papierze. Niemal niemożliwe jest jego zhakowanie, ponieważ klucze prywatne są przechowywane offline. Niestety, jest to też łatwy i szybki sposób na utratę środków w momencie zgubienia lub zniszczenia papierowego portfela.
 4. Czwartym rodzajem kryptowalutowego portfela jest portfel sprzętowy, który działa na specjalnie zaprojektowanym urządzeniu i jest jednym z najbezpieczniejszych portfeli kryptowalutowych, ponieważ klucze prywatne są przechowywane offline i są chronione przed atakami hakerskimi. Za minus niektórzy mogliby uznać jego cenę, która jest wyższa, niż pozostałe opcje przedstawione wyżej.

Znasz już rodzaje portfeli kryptowalutowych, niezbędnych do wykonania transakcji sprzedaży i kupna kryptowaluty za gotówkę za pomocą bitomatu. Czas teraz poznać dalsze informacje, które pomogą Ci inwestować i bezpiecznie korzystać z urządzeń typu Bitomat.

Jakie kryptowaluty anonimowo kupisz za gotówkę w bitomacie?

Za pomocą tego automatu możesz łatwo sprzedawać lub kupować za gotówkę kryptowaluty, takie jak:

 • BTC,
 • USDT (trc20),
 • ETH,
 • DASH
 • LTC.

Korzystanie z niego jest bardzo proste i intuicyjne, a wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak anonimowo kupić kryptowalutę za gotówkę za pomocą bitomatu?

Przed wyjaśnieniem procesu wymiany, warto zaznaczyć, że nie wszystkie maszyny umożliwiają zarówno kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Z tego artykułu dowiesz się w jaki sposób dokonać obu rodzajów transakcji przy użyciu bitomatu, który oferuje zarówno zakup jak i sprzedaż kryptowaluty za gotówkę.

Aby kupić kryptowalutę za gotówkę za pomocą bitomatu, należy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Znajdź najbliższe urządzenie, np. na Bitomat.com (tylko bitomaty anonimowe) albo Coinatmradar
 2. Wybierz na ekranie opcję “kup”.
 3. Włóż banknoty do urządzenia.
 4. Wybierz kryptowalutę, jaką zamierzasz kupić.
 5. Zeskanuj kod QR lub wprowadź Twój docelowy adres portfela.
 6. Wybierz wysokość prowizji, jaką chcesz zapłacić górnikowi.
 7. Sprawdź, czy wysokość opłaty jest odpowiednia, aby zapewnić szybką transakcję.
 8. Potwierdź zakup.

W zamian otrzymasz papierowy dokument, paragon wskazujący adres portfela, na który została przelana uzyskana kwota kryptowalut.

Jak anonimowo sprzedać kryptowalutę za gotówkę za pomocą bitomatu?

Są dwa sposoby, na które możesz sprzedać kryptowalutę za gotówkę, korzystając z bitomatu. Pierwszym z nich jest skorzystanie ze strony internetowej operatora. Będąc na stronie głównej, kliknij “sprzedaj kryptowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie”, następnie zeskanuj lub przepisz wyświetlony adres portfela operatora, przelej na niego kwotę kryptowalut, które chcesz wymienić na gotówkę i zatwierdź transakcję. Następnie udaj się do wybranego przez siebie bitomatu i rozpocznij proces wypłaty środków. Pamiętaj, że operator bitomatu poprosi Cię o zeskanowanie dokumentu tożsamości. Jest to niezbędne, do bezpiecznego przeprowadzenia transakcji, a decyzja o wzmożeniu kontroli użytkowników została podjęta na poziomie państwowym i nie ma związku z wewnętrznymi zasadami operatora. Możesz również pominąć element korzystania ze strony internetowej i od razu udać się do bitomatu, który znajdziesz w Twojej okolicy. W tym przypadku postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 1. Wybierz bitomat dostępny w Twojej okolicy. Lokalizacje i potrzebne informacje znajdziesz na stronie internetowej operatora, w zakładce “i nostri punti ATM”.
 2. Kliknij przycisk „sprzedaj”. Dzięki temu, na ekranie pojawi się QR kryptograficznego portfela operatora.
 3. Zeskanuj go, a otrzymasz identyfikator transakcji, który będzie Ci później potrzebny.
 4. Przelej na wskazany portfel ilość kryptowalut, które chcesz sprzedać.
 5. Poczekaj chwilę, aż blockchain potwierdzi transakcję.
 6. Wpisz lub zeskanuj identyfikator otrzymany w punkcie trzecim, aby automat Bitcoin przekazał Ci pieniądze.

Bitomaty - skuteczny sposób na zdobycie gotówki, kiedy zawodzą scentralizowane instytucje finansowe!

Bitomaty są kojarzone z łatwością zakupu i sprzedaży kryptowalut za gotówkę oraz zapewnieniem prywatności klientom. Jednakże warto zauważyć, że w niektórych przypadkach mogą okazać się nie tylko udogodnieniem, ale także ratunkiem. Potwierdza to eksperyment przeprowadzony przez światowego lidera w branży kanałów informacyjnych o tematyce ekonomicznej, CNBC, który przetestował przydatność automatów do wymiany kryptowalut w momencie, kiedy zawiodły scentralizowane instytucje, takie jak banki.

W eksperymencie wzięli udział Alena Vorobiova, obywatelka Ukrainy, która przebywała w Polsce z powodu trwającej wojny w jej kraju oraz ukraiński deweloper kryptowalutowy Gleb Naumenko. Przy użyciu oprogramowania Lightning Network oraz portfela Muun kobieta przygotowała czterocyfrowy PIN i wygenerowała fakturę w postaci kodu QR. Następnie CNBC, używając trybu skanowania w Blue Wallet, odebrało ten kod QR i przesłało ponad 50 000 satoshi od McCormacka, autora popularnego podcastu kryptowalutowego. 

Na potrzeby eksperymentu Naumenko przelał kolejne 50 000 satoshi, aby spełnić minimalną kwotę transakcji wymaganą przez bitomat. Kolejno kobieta udała się do jednego z bitomatów we Wrocławiu, gdzie po zeskanowaniu kodu QR odebrała gotówkę w polskiej walucie. Cały eksperyment trwał zaledwie kilka minut i udowodnił, że automat do wymiany kryptowaluty na gotówkę może stać się ratunkiem w sytuacji, kiedy zawiodą scentralizowane instytucje finansowe. Jeżeli zainteresował Cię ten ten eksperyment, przeczytaj reportaż na stronie CNBC, zatytułowany “We sent bitcoin from Miami to a Ukrainian in Poland who withdrew it as cash, all in less than three minutes”

Plusy i minusy anonimowych transakcji kryptowalutowych za gotówkę w bitomacie

Bez wątpienia zaletą urządzeń do wymiany kryptowalut jest ich dostępność. Operatorzy w Polsce sukcesywnie zwiększają ich liczbę, dzięki czemu obecnie zainstalowanych jest ich już 84. Poniżej znajdziesz przykładowe lokalizację trzech z nich, znajdujących się w dużych polskich miastach:

Bitomat w Warszawie znajduje się pod adresem Puławska 17, Europlex, 02-515 Warszawa i jest dostępny 24/7. ATM Bitcoin w Krakowie znajduje się na Długa 47, 31-147 Kraków i jest dostępny 24/7. ATM Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się na Długa 76, 85-034 Bydgoszcz i jest dostępny 24/7. Kolejną zaletą jest fakt, że bitomaty umieszczone poza galeriami handlowymi są dostępne całodobowo, co czyni je dogodnymi dla osób pracujących. Na stronie operatora możesz szybko sprawdzić stan gotówki, aby upewnić się, że po dotarciu na miejsce, bitomat będzie mógł wypłacić oczekiwaną kwotę.

Pozostałe bitomaty Bitcoin znajdujące się w Polsce to między innymi:

 • Bitomat - Shitcoins.club, Piłsudskiego 110, Stacja Paliw Circle K, 61-246 Poznań
 • Bitomat - Shitcoins.club, Grodzka 15, 37-700 Przemyśl
 • Bitomat - Shitcoins.club, Raszkowska 70, Stacja Paliw Circle K, 63-400 Ostrów Wielkopolski
 • Bitomat - Shitcoins.club, Aleja Jana Pawła II 6, Stacja Paliw Circle K, 58-506 Jelenia Góra
 • Bitomat - Shitcoins.club, aleja Karkonoska 52, Stacja Paliw Circle K, 53-015 Wrocław
 • Bitomat - Shitcoins.club, al. Tysiąclecia 12, Stacja Paliw Circle K, 20-121 Lublin
 • Bitomat - Shitcoins.club, Wawel 16, Circle K Stacja Paliw, 41-200 Sosnowiec
 • Bitomat - Shitcoins.club, Józefa Piłsudskiego 1, Stacja Paliw Circle K, 59-300 Lubin

Możesz znaleźć pełną listę lokalizacji bitomatów na stronie operatora. Jeśli natomiast chodzi o bitomaty w warszawie, to istnieje specjalny agregator dla tego miasta, porównujący ich ceny i prowizje o nazwie: Bitomaty Warszawa.

Kolejną zaletą jest fakt, że bitomaty umieszczone poza galeriami handlowymi są dostępne całodobowo, co czyni je dogodnymi dla osób pracujących. Na stronie operatora możesz szybko sprawdzić stan gotówki, aby upewnić się, że po dotarciu na miejsce, bitomat będzie mógł wypłacić oczekiwaną kwotę.

Natomiast jedną z wad korzystania z bitomatu może być wysoka prowizja transakcyjna. Zwróć jednak uwagę, że koszty te mogą się różnić w zależności od operatora, a dobrą wiadomością jest to, że niektórzy oferują stawki, sięgające nawet 0%. Warto wspomnieć w tym miejscu o sieci - Bitomaty Shitcoins.Club, która oferuje zarówno zakup jak i sprzedaż kryptowaluty za gotówkę, a także jako jedyna w swoim modelu biznesowym zakłada obniżanie prowizji poniżej 0% względem giełd, podczas gdy średnia prowizja na świecie wynosi od 8% do 15%. Taka okazja pojawia się nawet kilka razy w miesiącu, więc warto być na bieżąco z aktualnościami publikowanymi przez tego operatora.

Czy anonimowy bitomat jest bezpieczny?

Jeśli urządzenie jest wykorzystywane odpowiedzialnie i użytkownik stosuje się do wszystkich wyświetlanych komunikatów, transakcja przebiegnie bezproblemowo i bezpiecznie.

Podsumowanie

Za pomocą bitomatu łatwo i szybko sprzedasz lub kupisz kryptowalutę za gotówkę. Aby to zrobić musisz posiadać portfel kryptowalutowy, a do przeprowadzenia transakcji potrzeby będzie dokument tożsamości. Pamiętaj, że korzystanie z bitomatu nie musi wiązać się już w wysokimi kosztami, ponieważ prowizje regularnie spadają nawet poniżej 0% względem giełd. Aby skorzystać z najlepszych cen podczas transakcji kryptowalutowych za gotówkę, koniecznie zajrzyj na stronę jednego z najpopularniejszych operatorów tych urządzeń - Shitcoins.Club. Znajdziesz tam zarówno lokalizacje, jak i godziny otwarcia, a także saldo dostępnych środków. 

Dzięki temu możesz dobrze zaplanować swoją wizytę w bitomacie i przygotować się na rozpoczęcie pasjonującej przygody w świecie krypto lub rewolucję w swoim dotychczasowym inwestowaniu.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów