0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Darmowe ogłoszenia o pracę Białystok

Wielkość tekstu:

Szybkie znalezienie dobrego, sumiennego pracownika nie jest obecnie łatwe. Pracodawcy, którzy w krótkim czasie chcą zatrudnić fachowca, muszą pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Podstawowa rzecz to umieszczanie ogłoszeń o pracę w minimum kilku miejscach. Dawniej największą popularnością cieszyły się ogłoszenia w prasie, jednak teraz większość osób poszukuje zatrudnienia w sieci. Poniżej omawiamy pokrótce aktualną kondycję rynku pracy w Białymstoku oraz doradzamy, o czym należy pamiętać podczas sporządzania treści ogłoszeń.

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Białymstoku? 

Białystok to stolica województwa podlaskiego. W regionie tym od lat utrzymuje się bardzo wysoka stopa bezrobocia. Mimo dość słabej pozycji Białegostoku na tle metropolii takich jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk, od pewnego czasu obserwujemy znaczną poprawę na lokalnym rynku pracy. 

Wielu ekspertów obawiało się, że panująca pandemia COVID-19 wywrze bardzo negatywny wpływ na białostocki rynek pracy. Okazało się jednak, że jest wręcz przeciwnie. Rynek pracy w Białymstoku mimo pandemii ma się całkiem dobrze.

Dowodem są tutaj statystyki dotyczące bezrobocia w pierwszym kwartale 2021 roku opublikowane przez Powiatowy Urząd Pracy. Eksperci zaobserwowali, że liczba osób bezrobotnych uległa zmniejszeniu. W okresie od stycznia od marca 2021 nową pracę rozpoczęło ponad 1200 mieszkańców stolicy Podlasia. Pandemia nie wpłynęła także negatywnie na wysokość zarobków.

W lutym 2021 średnie wynagrodzenie brutto wśród białostoczan wyniosło 4600 złotych. Tak dobra sytuacja na białostockim rynku pracy powoduje jednak, że niektórzy pracodawcy mają dość duże problemy ze znalezieniem nowych pracowników. Gdy spojrzymy na ogłoszenia o pracę Białystok to gołym okiem można zauważyć, że liczba ofert z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Co powinni zrobić pracodawcy, którym zależy na pozyskaniu fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie? 

Porady dla pracodawców prowadzących rekrutację 

Prowadzenie rekrutacji jest w dzisiejszych czasach znacznie trudniejszym i bardziej czasochłonnym niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z racji tego, iż obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, firmy umieszczające ogłoszenia muszą pamiętać o tym, że potencjalnych zainteresowanych trzeba w odpowiedni sposób zachęcić do podjęcia pracy. 

Niestety, wiele firm zamieszczających w internecie darmowe ogłoszenia o pracę Białystok popełnia wiele błędów. O czym mowa? Przede wszystkim oferują zbyt niskie wynagrodzenia. W przypadku, gdy aktualne oferty pracy Białystok od danej firmy zawierają szereg bardzo rygorystycznych wymagań od przyszłych pracowników, a jednocześnie proponuje się zainteresowanym wynagrodzenie w postaci pensji minimalnej, wówczas nie ma się co dziwić, że osób przesyłających swoje CV będzie wyjątkowo mało. 

Pensje powinny odpowiadać aktualnym trendom rynkowym. Firma nie może w tym względzie odbiegać od swojej konkurencji, ponieważ branżowi fachowcy z pewnością przeniosą się tam, gdzie zostaną im zaproponowane godne warunki pracy i płacy. Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższym wskazówkom prowadzenie rekrutacji w firmie będzie znacznie prostsze i bardziej efektywne. 

 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów