0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zablokować stronę internetową z poziomu systemu Windows 7?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zważanie na bezpieczeństwo w sieci to jedna z najważniejszych zasad, którymi powinni kierować się użytkownicy w trakcie przeglądania stron internetowych. Okazuje się, że Polska należy do ścisłej czołówki państw narażonych na ataki cyberprzestępców. Najczęściej sami sobie jesteśmy winni - ze względu na brak aktualnych wersji programów antywirusowych lub klikanie w podejrzane linki, zachęcające najczęściej do udziału w losowaniu cennych nagród czy zobaczenia kontrowersyjnych materiałów, a tak naprawdę prowadzące do podejrzanej strony internetowej.

Co w przypadku, gdy przypadkiem trafiliśmy na podejrzaną stronę i chcemy ją zablokować na naszym komputerze? Z poziomu systemu Windows 7 możemy uczynić to w kilku prostych krokach, blokując dowolną liczbę serwisów. Warto skorzystać z tej metody również w sytuacjach, gdy z naszego urządzenia korzysta kilka osób, lub po prostu chcemy włączyć kontrolę rodzicielską. 

Jak zablokować stronę internetową z poziomu systemu Windows 7?

  • Przechodzimy do miejsca na dysku: C:WINDOWSsystem32driversetc (gdzie C to dysk, na którym zainstalowany jest system Windows 7).

  • Zaznaczamy plik "hosts", klikamy dwukrotnie, a następnie otwieramy za pomocą Notatnika.

  • Otworzy się plik tekstowy, który należy zmodyfikować. Przewijamy tekst w dół i pod spodem wpisujemy "127.0.0.1 localhost", a następnie robimy odstęp. W niektórych przypadkach tekst ten może już być wpisany – jeśli tak jest, to nie trzeba dopisywać go ponownie.

  • Teraz, aby zablokować stronę, należy w nowej linijce wpisać: "127.0.0.1 'nazwa strony' (nie używamy przedrostka http)". Na przykładzie zablokowania strony www.google.pl polecenie to wygląda następująco: "127.0.0.1 www.google.pl"

  • Kolejne strony dodajemy w nowej linijce według powyższego schematu.

  • Jeśli chcemy zakończyć proces blokowania kolejnej strony internetowej, klikamy w notatniku "Plik", a następnie "Zapisz".

  • W oknie C:WINDOWSsystem32driversetc zaznaczamy poniżej w "Zapisz jako Typ" opcję "Wszystkie Pliki" – czasem możemy otrzymać komunikat z odmową dostępu, jeśli tak się stanie, to należy tymczasowo wyłączyć program antywirusowy oraz zaporę.

Dzięki powyższym krokom przy przejściu na zablokowaną stronęinternetową pojawi się komunikat o braku możliwości jej odnalezienia. Jeśli chcemy ponownie przywrócić dostęp do wybranych serwisów, ponownie przechodzimy do pliku "hosts", usuwamy wprowadzone linijki i zapisujemy dokonane zmiany.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów