0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Wielkość tekstu:

Artykuł zewnętrzny

Autor: Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Zazwyczaj większość dobrze płatnych prac wymaga gruntownego wykształcenia, dużego talentu oraz ogromnego wysiłku. Niestety, nie każdy na starcie dysponuje tymi cechami. Wejdź na dobrą ścieżkę w kierunku intratnej posady, podążając za radami ekspertów.

  • Ucz się. Nigdy nie powinieneś przestać się uczyć, choć nie oznacza to powrotu do szkoły. W swojej obecnej pracy postaraj się stawiać sobie zadania, które poszerzą twoje umiejętności i kompetencje. Podjęcie dodatkowych obowiązków i nowych wyzwań uatrakcyjni cię jako przyszłego kandydata.

  • Popracuj nad umiejętnościami miękkimi. Aby otrzymać dobrze płatną, kierowniczą posadę, nie wystarczy być technicznie dobrym w swojej pracy. Musisz także być dobry w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, umieć pracować zespołowo oraz mieć reputację osoby, która potrafi zachować spokój w sytuacji stresowej – zauważa Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

małgorzata_majewska_monsterpolska

  • Zainwestuj w rozwój swojego zespołu. Nie chodzi tylko o rozwój własny. Powinieneś także popracować nad grupą, której liderem jesteś. Efekty, jakie osiąga cały zespół, odbijają się na twojej karierze. Im lepiej im pójdzie – tym lepiej dla ciebie. To świetna droga, aby otrzymać awans.

  • Bądź cierpliwy. Jeśli dotychczas miałeś wiele posad, możesz dostać czerwoną kartkę od potencjalnego pracodawcy. Unikaj skakania z kwiatka na kwiatek. W pewnym momencie powinieneś dostać się do dobrej firmy i pokazać postępy. Jeśli kilka razy padłeś ofiarą redukcji zatrudnienia, powiedz o tym otwarcie, a na przyszłość unikaj firm, które borykają się z problemami finansowymi – radzi Małgorzata Majewska.

  • Nawiązuj strategiczne kontakty. Szukając dobrze płatnej pracy zawsze należy wykorzystać swoje kontakty. Buduj swoją reputację w branży. Włączanie się w branżowe stowarzyszenia, przemawianie na konferencjach i prowadzenie bloga to świetne ścieżki, aby zademonstrować swoją ekspercką wiedzę i pozycjonować siebie jako lidera.

Porady online

Prowadzisz firmę i masz pytania?

Skorzystaj z porad ekspertów Poradnika Przedsiębiorcy

Porady online dla firm

  • Dokładnie sprawdź firmę przed rozmową kwalifikacyjną. To, że przed każdą rozmową należy zapoznać się z podstawowymi informacjami o firmie, do której aplikujemy, wie każdy. Natomiast gdy aplikujesz na stanowisko kierownicze, trzeba zrobić to pod trochę innym kątem. Nie możesz polegać tylko na danych znalezionych w Internecie. Poszukaj byłych pracowników, porozmawiaj z obecnymi – tylko tak dowiesz się naprawdę istotnych rzeczy. Zapytaj o atmosferę w pracy, kulturę firmy i wyznawane w niej wartości. Te same pytania zadaj podczas rozmowy kwalifikacyjnej i porównaj odpowiedzi. Mogą nie być takie same, ponieważ postrzeganie atmosfery często zależne jest od zajmowanego stanowiska. Mimo to spróbuj wyłapać podobne motywy w odpowiedziach.

  • Zadaj odpowiednie pytania. Poszukaj miejsca, w którym będziesz czuł się dobrze w dłuższej perspektywie czasu. Firmy zatrudniają na podstawie CV, a zwalniają na podstawie dopasowania – podsumowuje Małgorzata Majewska.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów