0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czas rzucić pracę - 10 sygnałów

Wielkość tekstu:

Artykuł zewnętrzny

Autor: Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl

Wiele osób w pewnym momencie kariery zaczyna traktować swoją pracę obojętnie. To pierwsza czerwona flaga – główny znak, że czas zmienić posadę. Poczucie znużenia to sygnał do poważnej oceny swojej dotychczasowej pracy i celów, które chciałbyś osiągnąć. Eksperci monsterpolska.pl prezentują poniżej 10 sygnałów świadczących o tym, że najwyższy czas poszukać nowej pracy.

1. Pominięto Cię przy awansach. Jeśli tak się dzieje, dowiedz się, dlaczego. Mogłeś nie mieć odpowiednich kwalifikacji czy doświadczenia, jeśli jednak nie otrzymasz prostej odpowiedzi, może chodzić o coś innego.

2. Nie dogadujesz się z szefem. Jeśli nie lubisz swojego szefa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że on również nie darzy Cię sympatią. W tej sytuacji twoje szanse na sukces są mocno ograniczone – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

3. Przejmujesz się pracą w wolnym czasie. Jeśli wizja poniedziałku spędza ci sen z powiek przez całą niedzielę, zaufaj swoim instynktom. Jeśli to tylko wina bieżącego projektu, problem może być tymczasowy. Jeśli natomiast stresujesz się pracą za każdym razem, gdy masz wolne, może to być znak większego problemu.

małgorzata_majewska_monsterpolska

4. Firma zostaje przejęta. To nie zawsze musi oznaczać kłopoty, ale lepiej dowiedz się więcej na temat firmy przejmującej. Jeśli postanowią zrobić porządki, możesz czuć się zagrożony.

5. Firma przeprowadzała kilkukrotną redukcję zatrudnienia. Podczas kryzysu wiele organizacji boryka się z problemami finansowymi, jednak jeśli zwolnienia zdarzają się po raz kolejny, poprzednie nie spełniły swojego zadania. Może to oznaczać, że spadnie na ciebie nierealna liczba obowiązków.

6. Ludzie przestali z tobą rozmawiać. Jeśli nie jesteś zapraszany na spotkania kierownictwa lub kluczowe decyzje podejmowane są bez ciebie, możliwe, że jesteś celowo wykluczany – tłumaczy Małgorzata Majewska. Zastanów się, czy lepiej będzie zapytać, co się dzieje, czy od razu zacząć szukać nowej pracy.

7. Nie ma przed tobą żadnych wyzwań. Niektórym stagnacja wręcz odpowiada, jednak jeśli nie należysz do tej grupy, poproś o nowe projekty lub szkolenia. Jeśli to niemożliwe, możesz zacząć rozglądać się za lepszymi perspektywami na rozwój.

8. Twój szef lub współpracownicy podważają twój autorytet. Możesz mieć poczucie, że projekty, które zaakceptowałeś, lub decyzje, które podjąłeś, są odrzucane przez innych - za twoimi plecami lub otwarcie. Jeśli dotyka cię brak szacunku i niedocenianie twojej pracy, lepiej ją zmień.

Porady online

Prowadzisz firmę i masz pytania?

Skorzystaj z porad ekspertów Poradnika Przedsiębiorcy

Porady online dla firm

9. Jesteś zbyt zestresowany. Jeśli natłok obowiązków w pracy nie pozwala ci cieszyć się rodziną czy wręcz zapewnić odpowiedniej opieki swoim dzieciom, zmiana pracy może przynieść korzyści nie tylko tobie. Niektórzy boją się zmian z powodu dobrych zarobków. Do ciebie należy decyzja, czy pieniądze są ważniejsze od twojego dobrego samopoczucia i życia rodzinnego – dodaje Małgorzata Majewska.

10. Masz koszmary dotyczące pracy. Większości ludzi praca śni się od czasu do czasu. Jednak regularne biurowe koszmary mogą być oznaką, że twój mózg chce Ci coś podpowiedzieć.

Czasem może być trudno dostrzec różnicę między chwilowym brakiem satysfakcji a byciem nieszczęśliwym od długiego czasu w swojej pracy. Warto wziąć sprawy w swoje ręce i kiedy przyjdzie na to czas, zrobić odpowiedni krok.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów