0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

JPK_V7 MŚP apeluje o zmianę terminu na październik 2020!

Wielkość tekstu:

Zbliżający się obowiązek sporządzania JPK_V7, który jest zdecydowanie bardziej rozbudowaną strukturą JPK niż JPK_VAT, więc wymaga więcej czasu do przygotowania dla podatników. W związku z czym Rzecznik MŚP apeluje aby nowy obowiązek został przesunięty jeszcze o 3 miesiące, czyli do 1 października 2020 roku.

Ministerstwo Finansów rozważa odroczenie JPK_V7, o czym pisaliśmy w artykule: Termin wdrożenia JPK V7 i nowej matrycy stawek VAT znów odroczony?

Rzecznik MŚP uważa, że ​​trzy miesiące tego terminu powinny również dotyczyć mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorstw, co jest zgodne z obecnym myśleniem, to znaczy stopniowo wchodzi w zakres ujednoliconych dokumentów kontrolnych dla przedsiębiorstw prowadzących coraz mniejszą działalność. Jednocześnie będzie to odpowiedź na niezwykle trudną sytuację, w której stoją teraz najmniejsze firmy.
W związku z powyższym Rzecznik MŚP w piśmie z dnia 22 maja 2020 r., zwrócił się do Ministra Finansów o podjęcie działań legislacyjnych w celu odroczenia obowiązku zgłoszenia nowego JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorstw i MŚP, z co najmniej 3-miesięcznym wyprzedzeniem - to jest z 1 lipca 2020 na 1 października 2020r.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów