Artykuły z dnia: 2022-01-24

Artykuły:

Znajdź pomysł na biznes, dołącz do targów franczyzy i wsparcia dla biznesu!

Znajdź pomysł na biznes dołączając do ludzi przedsiębiorczych na targach franczyzy i wsparcia dla biznesu

24 stycznia 2022

Pozycjonowanie stron internetowych – jakie korzyści przyniesie Twojej firmie?

Pozycjonowanie strony jest niezbędnym działaniem pozwalającym na pojawienie się w wynikach Google na pierwszych pozycjach. Dowiedz się czym jest pozycjonowanie stron, dlaczego jest koniecznością, jak to robić oraz czy korzystać z usług firmy zewnętrznej

24 stycznia 2022

Sprzedaż przez Internet a kasa fiskalna - kiedy jest wymagana?

Sprzedaż przez internet czyli bez kontaktu z klientem staje się coraz bardziej popularna wśród przedsiębiorców. Dowiedz się, jak w takiej sytuacji należy dostarczyć paragon? Czy w ogóle istnieje taki obowiązek? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

24 stycznia 2022

Jak złożyć wniosek o przeliczenie emerytury?

Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych reguluje kwestie dotyczące ponownego przeliczenia emerytury. W jaki sposób oblicza się wysokość tego świadczenia? Kiedy złożyć wniosek o przeliczenie emerytury? Sprawdź!

24 stycznia 2022

Obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne do wysokości zaliczki na podatek dochodowy

Wysokość opłacanej składki zdrowotnej nie może być wyższa od wysokości zaliczki na podatek dochodowy. Kiedy zastosować obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne? Jak wyglądają wyliczenia wynagrodzenia w takiej sytuacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

24 stycznia 2022

Wynagrodzenie brutto-netto - jak obliczyć ile dostaniesz na rękę?

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2022 roku wynosi 3010 zł brutto. Jednak wiele osób nie wie jak poprawnie obliczyć wysokość wynagrodzenia "na rękę"? Od czego ono zależy? Sprawdź, czym się różni wynagrodzenie brutto od wynagrodzenia netto!

24 stycznia 2022

Emerytura przedsiębiorcy - jak jest obliczana?

Osoby prowadzące działalność zazwyczaj podlegają obowiązkowo pod ubezpieczenia społeczne. Wśród składek jakie opłacają jest też składka emerytalna. To na podstawie tej właśnie wpłaty wyliczana jest później emerytura przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

24 stycznia 2022

Limit płatności gotówką - ile wynosi kwota limitu?

Regulowanie zobowiązań gotówką jest bardzo powszechną formą płatności. Jednakże w przypadku transakcji B2B mamy do czynienia z limitem transakcji gotówkowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach należy uważać na limit płatności gotówką!

24 stycznia 2022

Formy opodatkowania - jaki rodzaj opodatkowania wybrać?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Podczas rejestracji nowej firmy przedsiębiorca zobowiązany jest do wybrania formy jej opodatkowania. Dowiedz się, jakie są dostępne formy opodatkowania, czym się od siebie różnią oraz poznaj ich wady i zalety!

24 stycznia 2022

Podatek liniowy po wprowadzeniu Polskiego Ładu – czy dalej się opłaca?

Podatek liniowy jest popularną formą opodatkowania wśród przedsiębiorców. Zmiany jakie wdrożył rząd są niekorzystne dla tej formy opodatkowania. Podatek liniowy po wprowadzeniu polskiego ładu - czy przedsiębiorcy zrezygnują z tej formy opodatkowania?

24 stycznia 2022

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

24 stycznia 2022

Upadłość konsumencka – jak prawidłowo wypełnić formularz wniosku?

Upadłość konsumencka jest bardzo popularną wśród dłużników nie będących przedsiębiorcami. Jak sporządzić wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej? Odpowiadamy w artykule!

24 stycznia 2022

Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe?

KPiR jest ewidencją, w której ujmowane są operacje gospodarcze przedsiębiorstwa. Aby zaliczyć dany wydatek do kosztów podatkowych należy dokonać zapisów w KPiR oraz je udokumentować. Zapisy w KPiR na podstawie opisu - kiedy to możliwe? Sprawdź!

24 stycznia 2022

Sprzedaż niezabudowanej działki – zwolnienie z VAT

Sprzedaż nieruchomości co do zasady obarczona jest obowiązkiem zapłaty podatku VAT. Tylko w niektórych sytuacjach takie transakcje mogą podlegać całkowitemu zwolnieniu z podatku. Kiedy sprzedaż niezabudowanej działki może podlegać zwolnieniu? Przeczytaj!

24 stycznia 2022

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS mogą obciążać budżet przedsiębiorców, zwłaszcza tych nowych. Z tego względu mogą oni skorzytać z obniżonej kwoty składek i dzięki temu zapłacić mniej. Przeczytaj, ile trwa okres preferencji oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

24 stycznia 2022

Cesja samochodu w leasingu – skutki prawne i podatkowe

Przedsiębiorca, który nabył pojazd w leasingu ma prawo do przekazania umowy na rzecz innego podmiotu. Mowa wówczas o cesji umowy leasingu. W artykule przeanalizujemy jakie skutki w podatku dochodowym i prawne niesie za sobą cesja samochodu w leasingu!

24 stycznia 2022

Czy koszty pracownicze wpływają na wartość inwestycji?

Przedsiębiorcy realizujący inwestycje w zakresie środków trwałych wytworzonych we własnym zakresie mogą mieć wątpliwości czy koszty pracownicze wpływają na wartość inwestycji? W artykule przeanalizujemy wpływ tego rodzaju kosztów na inwestycje!

24 stycznia 2022

Składki ZUS w działalności nierejestrowanej

Podleganie ubezpieczeniom społecznym i zdrowotnemu jest obowiązkowa dla zdecydowanej większości przedsiębiorców. Jak wygląda kwestia rozliczania składek ZUS w działalności nierejestrowanej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule!

24 stycznia 2022

PIT-8AR - co to za deklaracja i jak ją wypełnić?

Deklarację PIT-8AR należy sporządzić i przekazać do właściwego urzędu skarbowego. W jakim terminie należy tego dokonać? Jak ją uzupełnić? Sprawdź, jakie dane są niezbędne do sporządzenia PIT-8AR. Dowiedz się więcej z naszego artykułu.

24 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów