0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-10-05

Artykuły:

Umorzenie oraz rozłożenie na raty zaległości podatkowych

Długoterminowe umowy i dynamiczny wzrost cen spowodował, że wielu przedsiębiorców nie realizuje swoich zobowiązań podatkowych. Czy możliwe jest umorzenie oraz rozłożenie na raty zaległości podatkowych? Jakich formalności należy dopełnić w tym zakresie?

5 października 2022

Odpowiedzialność w spółce partnerskiej

Spółka partnerska jest spółką osobową zgodnie z prawem handlowym. W artykule skupimy się na odpowiedzialności wspólnika. Jaka występuje odpowiedzialność w spółce partnerskiej? Czy każdy z partnerów ponosi odpowiedzialność za pozostałych wspólników?

5 października 2022

Opodatkowanie świadczeń powtarzających się na gruncie PIT

Świadczenia powtarzające się są kategorią związaną z prawem handlowym, jednak mogą one wywoływać skutki podatkowe. Na czym zatem polegają świadczenia powtarzające się oraz w jak wygląda opodatkowanie świadczeń powtarzających się? Odpowiadamy w artykule!

5 października 2022

Mały podatnik – przywileje na gruncie PIT i VAT

W Polsce największą liczbę przedsiębiorców stanowią tzw. mali podatnicy. Kim oni są i co kryje się pod tą nazwą? Czy mały podatnik może korzystać ze szczególnych przywilejów na gruncie podatkowym? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 października 2022

Dni wolne na poszukiwanie pracy – wypowiedzenie umowy przez pracodawcę

Czy pracownikowi przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy jeśli umowa została wypowiedziana przez pracodawcę? Od czego zależy limit dni wolnych na poszukiwanie pracy i czy przysługuje za nie wynagrodzenie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 października 2022

Kiedy przysługuje i jak wyliczyć wynagrodzenie za przestój w pracy ?

Pracownikowi przysługuje wynagrodzenie za przestój w pracy, jeżeli przestój nastąpił z przyczyn niezależnych od pracownika, choć pozostaje w gotowości do pracy i dyspozycji pracodawcy. Jak wyliczyć wynagrodzenie za czas przestoju? Przeczytaj i sprawdź!

5 października 2022

Praca zdalna – na jakie zmiany powinni być gotowi pracodawcy?

Czy praca zdalna będzie przede wszystkim realizowana z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość? Jakie zmiany w przepisach nas czekają w tym zakresie? Czy każdy będzie mógł pracować zdalnie? Sprawdź w artykule!

5 października 2022

Jak zarabiać w sieci? Wybierz najlepszą dla siebie metodę

Praca przez internet jest coraz bardziej popularną formą zarabiania pieniędzy. Pracując w ten sposób można zarobić coraz większe kwoty. Zobacz jak zarabiać w sieci i wybierz sposób, który będzie dla Ciebie najbardziej korzystny!

5 października 2022

Minimalny podatek dochodowy – jakie zmiany czekają podatników?

Czym jest minimalny podatek dochodowy? Jaki jest termin wejścia w życie przepisów o minimalnym podatku dochodowym? Jakie zmiany czekają podatników wraz z wejściem w życie minimalnego podatku dochodowego? Najważniejsze informacje znajdziesz w artykule!

5 października 2022

Czy zmiana metody amortyzacji środka trwałego jest możliwa?

Jak skorygować błędnie naliczoną amortyzację środków trwałych? Czy możliwa jest zmiana metody amortyzacji środka trwałego? Kiedy można zmienić stawkę amortyzacji podatkowej? Najważniejsze informacje dotyczące zmian w amortyzacji w naszym artykule!

5 października 2022

Jak obronić umowę o dzieło przed ZUS-em i nie płacić od niej składek?

Umowy zlecenie i umowy o dzieło są często brane pod lupę podczas kontroli ZUS. Aby nie zostały oskładkowane kluczowe jest podanie odpowiedniego przedmiotu w umowie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak obronić umowę o dzieło przed ZUS-em.

5 października 2022

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony - czy jest możliwe?

Czy umowę terminową można zakończyć wyłącznie z upływem czasu na jaki była zawarta? Czy wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony może być wadliwe? Jakie są okresy wypowiedzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów