0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2023-11-21

Artykuły:

Czy dyżury przy pracy zdalnej są ryzykowne?

Praca zdalna staje się coraz popularniejsza wśród pracodawców i pracowników. Jednocześnie pojawiły się pewne problemy związane z takim sposobem świadczenia pracy. Czy dyżury przy pracy zdalnej są ryzykowne? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

21 listopada 2023

Kwota zmniejszająca podatek 2024

Obecnie obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o PIT, które wprowadzają zmiany w zakresie kwoty zmniejszającej podatek. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, ile wynosi kwota zmniejszająca podatek w 2024 roku i kiedy można ją stosować!

21 listopada 2023

Przez kogo jest zarządzana firma osoby niepełnoletniej?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Czy w związku z tym osoba małoletnia może samodzielnie prowadzić własny biznes? Przez kogo jest zarządzana firma osoby niepełnoletniej?

21 listopada 2023

Ulga termomodernizacyjna odziedziczona w spadku

Ulga termomodernizacyjna podlega odliczeniu na etapie składania zeznania rocznego. Co jednak dzieje się w sytuacji, gdy podatnik, który poniósł wydatek, umrze przed złożeniem deklaracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 listopada 2023

Urlop macierzyński zleceniobiorcy – w jakim wymiarze przysługuje?

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenie mają możliwość skorzystania z podobnych uprawnień związanych z rodzicielstwem co pracownicy. Przez jaki czas trwa urlop macierzyński zleceniobiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

21 listopada 2023

Wynagrodzenie z powodu siły wyższej

Zwolnienie od pracy z powodu działania siły wyższej przysługuje w pilnych sprawach rodzinnych. Za ten czas przysługuje należność w wysokości połowy wynagrodzenia. Dowiedz się ile wyniesie wynagrodzenie z powodu siły wyższej!

21 listopada 2023

Darowizna samochodu dla żony - czy jest opodatkowana?

Czy przekazanie darowizny między małżonkami jest możliwe? Na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać? Co z leasingiem, amortyzacją auta który stanowi środek trwały w firmie? Sprawdź, czy darowizna samochodu dla żony jest opodatkowana!

21 listopada 2023

Faktura od zagranicznego kontrahenta - czy można odliczyć VAT?

Czy wiesz, że faktura od zagranicznego kontrahenta wystawiona czynnemu podatnikowi VAT nie ma kwoty podatku VAT? Sprawdź, czy w takiej sytuacji możliwe jest odliczenie podatku VAT przez nabywcę usługi z polski! Dowiedz się, jak rozliczyć podatek VAT!

21 listopada 2023

Wystawienie faktur i zasady z tym związane

Czy wiesz, jakie dane powinna zawierać faktura VAT lub faktura bez VAT, a jakie korekta? Kto ma obowiązek wystawiania faktur VAT i w ilu egzemplarzach powinny być one sporządzone? Przeczytaj i sprawdź, jak powinno wyglądać poprawne wystawienie faktur!

21 listopada 2023

Czy zakup wody, kawy i herbaty można zaliczyć do kosztów?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy często dokonują zakupów artykułów gospodarczych, biurowych i spożywczych wykorzystywanych w firmie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy zakup wody, kawy czy herbaty może stanowić koszt podatkowy!

21 listopada 2023

Zmiana opon na zimowe - czy może stanowić koszt?

Ze względu na zmieniające się pory roku, zmiana opon w samochodzie jest koniecznym wydatkiem. Czy może jednak stanowić koszt uzyskania przychodów i zostać ujęty w KPIR? Czy przedsiębiorcy przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT? Dowiedz się więcej!

21 listopada 2023

Księgowanie faktury zaliczkowej za leasing samochodu

Jak powinno przebiegać księgowanie faktury zaliczkowej leasing operacyjny samochodu?

21 listopada 2023

Załóż i rozkręć swój własny sklep internetowy

Zastanawiasz się nad założeniem własnego przedsiębiorstwa i interesuje Cię branża internetowa, a w szczególności e-commerce? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czego potrzebujesz, by rozkręcić i skutecznie prowadzić własny sklep internetowy!

21 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów