0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-14

Artykuły:

Clean team, czyli jak wymieniać informacje wrażliwe?

Każda działalność gospodarcza posiada informacje wrażliwe, są one objęte tajemnicą przedsiębiorstwa, jednak czasem dochodzi do wymiany takich informacji. Przeczytaj i dowiedz się, jak powinna wyglądać wymiana, aby nie doszło do naruszenia interesu firmy!

14 czerwca 2024

Czym zajmuje się agent nieruchomości? Czym jest wartość odtworzeniowa i rzeczywista nieruchomości?

Agent nieruchomości pomaga w transakcjach kupna i sprzedaży nieruchomości, określając ich wartości: rynkową, odtworzeniową i rzeczywistą. Dowiedz się, jak to się robi. Czym dokładnie zajmuje się agent nieruchomości? Więcej informacji w artykule!

14 czerwca 2024

VAT od internetowego streamingu - jak przebiega rozliczenie?

Czy wiesz, jak klasyfikować i opodatkować usługi internetowego streamingu! Sprawdź, jak ustalić zasady rozliczenia VAT od internetowego streamingu na rzecz konsumentów oraz jakie kryteria musi spełniać taka usługa, by uznać ją za elektroniczną!

14 czerwca 2024

Raportowanie schematów MDR przez biuro rachunkowe

Raportowanie schematów MDR jest obowiązkiem sprawozdawczym dotyczącym wielu podmiotów. W artykule omawiamy czy i kiedy obowiązek takiego raportowania należy do biura rachunkowego. Sprawdź, czy jesteś zobowiązany do raportowania w imieniu klientów!

14 czerwca 2024

Wynajem samochodu w firmie - jak rozliczyć w kosztach firmy?

Zdarza się, że przedsiębiorcy nie korzystają w działalności gospodarczej z własnych lub firmowych samochodów, a wynajmują pojazdy z zewnętrznych firm. W jaki sposób przedsiębiorca rozliczy wynajem samochodu w prowadzonej działalności na gruncie PIT i VAT?

14 czerwca 2024

Eksport towarów - stawka VAT a brak dokumentów celnych

Przy prowadzeniu działalności gospodarczej istotną sprawą jest ustalenie odpowiedniej stawki podatku VAT. To jednak może nie być takie proste przy eksporcie towarów, w szczególności gdy brak dokumentów celnych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 czerwca 2024

Podatek VAT od sprzedaży posiłków i dań w placówkach gastronomicznych

W jaki sposób należy opodatkować sprzedawane posiłki i dania gotowe? Ile wynosi podatek VAT od sprzedaży posiłków i dań? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy należy dokonać rozróżnienia sprzedawanych towarów i usług w oparciu o poszczególne stawki!

14 czerwca 2024

Odwołanie pracownika z urlopu wypoczynkowego

Odwołanie pracownika z urlopu przysługuje pracodawcy tylko wtedy, gdy okoliczności wymagające obecności podwładnego w pracy, nie były znane w momencie udzielania urlopu. Pracodawca ma obowiązek pokrycia kosztów, jakie poniósł pracownik. Sprawdź to!

14 czerwca 2024

Wakacje od ZUS – rewolucja w opłacaniu składek

W ramach programu wakacje od ZUS dla przedsiębiorców, będzie można zawiesić opłacanie składek na jeden miesiąc. Aby skorzystać z wakacji od ZUS, przedsiębiorca musi złożyć wniosek do ZUS w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym chce skorzystać z ulgi.

14 czerwca 2024

Rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki ZUS

Podatnik, który prowadzi działalność ma obowiązek opłacania podstawowych składek ZUS. Może też opłacać dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Jak wygląda rozliczenie chorego przedsiębiorcy opłacającego pełne składki wraz z chorobowym? Przeczytaj i sprawdź!

14 czerwca 2024

Ewidencja czasu pracy - nie daj się zaskoczyć kontroli PIP

Pracodawca zatrudniający pracowników podlega obowiązkowi prowadzenia ewidencji czasu pracy. Czy ewidencja czasu pracy musi być prowadzona dla każdego? Jakie elementy powinna zawierać, żeby w razie kontroli PIP została uznana za poprawną? Przeczytaj!

14 czerwca 2024

Zdolność kredytowa - w jaki sposób banki dokonują jej oceny?

Ocena zdolności kredytowej powinna być dokonywana przez banki, jak i instytucje pożyczkowe zgodnie z ustawą Prawo bankowe i ustawą o kredycie konsumenckim. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób zdolność kredytowa jest analizowana przez banki!

14 czerwca 2024

Wynajem powierzchni reklamowej na stronach internetowych - rozliczenie

Podmiot prowadzący wynajem powierzchni reklamowej na stronach internetowych zobowiązany jest do odpowiedniego rozliczenia otrzymanego przychodu na gruncie podatku dochodowego i podatku VAT. W artykule wyjaśniamy, jak prawidłowo dokonać rozliczenia!

14 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów