0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-13

Artykuły:

Struktury hybrydowe w CIT - wszystko co warto wiedzieć

Struktury hybrydowe w CIT ograniczają negatywne skutki podatkowe, które powstają w wyniku podwójnego zaliczenia tego samego wydatku w dwóch krajach. Dowiedz się, jakie przepisy regulują te struktury i jak eliminują negatywne efekty hybrydyzacji!

13 czerwca 2024

Niskocenne składniki majątku a ewidencja w księgach rachunkowych

Wyposażenie to składniki majątku, które spełniają definicję środków trwałych, ale ze względu na niską wartość są ewidencjonowane inaczej. Jakie uproszczenia można stosować ewidencjonując niskocenne składniki majątku w księgach rachunkowych? Sprawdź!

13 czerwca 2024

Framing utworów - omówienie aspektów prawnych

Prawo autorskie chroni twórcę bez konieczności spełnienia formalności. Dowiedz się, jak dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie harmonizacji niektórych aspektów praw autorskich i pokrewnych w społeczeństwie informacyjnym wpływa na framing utworów!

13 czerwca 2024

Import towarów w JPK V7 – prawidłowe wykazanie transakcji

W jaki sposób prawidłowo powinien zostać wykazany import towarów w JPK V7 w sytuacji gdy odprawa celna odbyła się w Polsce?

13 czerwca 2024

Sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy

Biała lista podatników VAT daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji swoich kontrahentów. Jak przebiega weryfikacja numerów rachunków bankowych kontrahentów? Dowiedz się, jakie są konsekwencje i sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy!

13 czerwca 2024

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - rozliczenie i dokumentowanie

Po otwarciu granic świadczenie usług na rzecz kontrahentów z zagranicy stało się dużo łatwiejsze. Wymaga to jednak poznania kilku zasad dotyczących prawidłowego dokumentowania. Czy wiesz, jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług? Sprawdź!

13 czerwca 2024

Urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy

Badania lekarskie do pracy dzieli się na badania wstępne, badania okresowe oraz badania kontrolne. Czy pracownik może rozpocząć urlop wypoczynkowy bezpośrednio po chorobie? Przeczytaj i poznaj temat urlop wypoczynkowy a zdolność do pracy!

13 czerwca 2024

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia - czy pracownik musi go wykorzystać?

Każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Czy pracodawca może nakazać wykorzystać pracownikowi urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia, by uniknąć konieczności wypłaty ekwiwalentu? Sprawdź!

13 czerwca 2024

Benefity dla pracowników – składki ZUS

Benefity dla pracowników to świadczenia pozapłacowe, które oferują pracodawcy swoim pracownikom. Mają one na celu zwiększenie satysfakcji i motywacji pracowników, a także poprawę ich zadowolenia. Czy od benefitów należy pobierać składki ZUS? Sprawdź!

13 czerwca 2024

Skala podatkowa 2024 - ile wynoszą progi podatkowe?

Podatnicy, którzy wybrali jako formę opodatkowania skalą podatkową stosują dwie stawki podatku w zależności od wysokości uzyskanego dochodu. Ile będą wynosić progi podatkowe na skali podatkowej w 2024 roku? Czy ulegną one zmianie? Odpowiadamy!

13 czerwca 2024

Wyższe wynagrodzenie minimalne w 2025 roku

Od kilku tygodni trwa zamieszanie, jakie powstało w kontekście podwyżki minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2025 roku. O ile ma wzrosnąć płaca minimalna w 2025 roku? Sprawdź, ile wyniesie wynagrodzenie minimalne.

13 czerwca 2024

Kary porządkowe dla pracowników – jakie i kiedy można stosować?

Kary porządkowe dla pracowników, choć ograniczone przepisami ustawy, mają stanowić zabezpieczenie na wypadek przewinienia, które spowodowało szkodę w interesach pracodawcy. Jakie kary i kiedy można stosować w myśl przepisów? Dowiedz się!

13 czerwca 2024

Umowa zlecenia ze słuchaczem zaocznego liceum, który nie ukończył 26 lat

Nie raz zleceniodawca ma problem z ustaleniem jakie składki powinien opłacać za zleceniobiorcę. Jak to wygląda, gdy umowa zlecenia ze słuchaczem zaocznego liceum? Czy wynagrodzenie jest wówczas oskładkowane i opodatkowane? Przeczytaj!

13 czerwca 2024

Podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu

Jak ustalana jest podstawa wynagrodzenia chorobowego po zmianie etatu? Przeczytaj artykuł i sprawdź jak się zmienia!

13 czerwca 2024

Pierwsze spotkanie z klientem w biurze rachunkowym – co należy przygotować i jak je przeprowadzić?

W momencie, gdy dopiero zaczyna się działalność księgową, jedną ze stresujących sytuacji może być pierwsze spotkanie z klientem w biurze rachunkowym. Na co należy zwrócić uwagę i jak odpowiednio przygotować się do spotkania? Przeczytaj i dowiedz się!

13 czerwca 2024

Przekształcenie spółki - sukcesja praw i obowiązków podatkowych

Samo przekształcenie spółki jest uregulowane przepisami Kodeksu spółek handlowych, jednak zdarzenie to powinno być również prawidłowo rozliczone na gruncie prawa podatkowego. W artykule omawiamy, jak wygląda sukcesja praw i obowiązków podatkowych!

13 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów