0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-24

Artykuły:

Zaliczka na poczet wynagrodzenia – jak ją rozliczyć?

Zaliczka na poczet wynagrodzenia jest rozwiązaniem pozwalającym na elastyczne podejście do terminów wypłaty wynagrodzenia za pracę. Jaka powinna być forma wypłaty zaliczki? Czy zaliczka powinna być opodatkowana? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

24 czerwca 2024

Od czego zależy wysokość składki ZUS przedsiębiorcy?

Od czego zależy wysokość składki ZUS przedsiębiorcy? Ile wynoszą preferencyjne składki ZUS osób prowadzących działalność gospodarczą, a ile duży ZUS? Czy składka chorobowa jest dobrowolna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

24 czerwca 2024

Staż z urzędu pracy i okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wliczane do stażu zatrudnienia

Czy staż z urzędu pracy oraz okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych wliczany jest do okresu zatrudnienia od którego zależy wymiar urlopu? Czy okres pobierania stypendium wlicza się do stażu urlopowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 czerwca 2024

Okolicznościowe zwolnienia od pracy

Okolicznościowe zwolnienia od pracy, często nazywane również urlopami okolicznościowymi, to dni wolne od pracy, przysługujące pracownikowi w związku z ważnymi wydarzeniami rodzinnymi lub osobistymi. Jakie są rodzaje okolicznościowych zwolnień? Przeczytaj!

24 czerwca 2024

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych - limity dla 2024 roku!

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy mają możliwość korzystać z ustawowych ulg. Jedną z nich jest jednorazowa amortyzacja do 100 000 zł dla nowych środków trwałych oraz amortyzacja jednorazowa w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj i sprawdź!

24 czerwca 2024

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

24 czerwca 2024

Zapłata za fakturę z prywatnego konta wspólnika a koszt podatkowy

Spółka otrzymała fakturę zakupu. Zamiast zapłacić z firmowego rachunku bankowego, jeden ze wspólników uregulował należność z prywatnego konta. Czy zapłata za fakturę z prywatnego konta wspólnika wyklucza możliwość ujęcia wydatku w kosztach spółki? Sprawdź

24 czerwca 2024

Koszty obsługi rachunku walutowego w CIT

Koszty obsługi rachunku walutowego zwykle są potrącane w walucie obcej. Czy wiesz, według jakiego kursu należy prawidłowo rozliczyć takie wydatki? Jak wycenić koszty obsługi takiego rachunku na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych? Sprawdź!

24 czerwca 2024

Ulga na pełnoletnie dziecko - kiedy przysługuje?

Prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej na pełnoletnie dziecko zależne jest od wielu uwarunkowań. Czy w przypadku dorosłych potomków może zostać zastosowana ulga na pełnoletnie dziecko? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać z ulgi!

24 czerwca 2024

Koszty w biurze rachunkowym – jak sobie z nimi radzić?

Biuro rachunkowe poza przychodami generuje również koszty. O ile na wysokość przychodów nie zawsze mamy wpływ, to koszty możemy starać się redukować. Jak zatem obniżyć koszty w biurze rachunkowym i co się tak naprawdę na nie składa? Sprawdź w artykule!

24 czerwca 2024

Prezes jednoosobowej spółki z o.o. a status bezrobotnego

Ksh nie wykazuje przeciwwskazań, aby spółkę prowadziła jedna osoba. Mimo to musi ona spełniać wymagania dla podmiotów wieloosobowych. Jak zatrudniany jest prezes jednoosobowej spółki? Czy może być on jednocześnie osobą bezrobotną? Sprawdź!

24 czerwca 2024

Kary UOKIK dla influencerów - najważniejsze informacje

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów coraz częściej nakłada kary na influencerów za nieprzestrzeganie prawa związanego z reklamą. Dowiedz się, jakie są najczęstsze kary UOKIK dla influencerów. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 czerwca 2024

Współczynnik do wyliczenia ekwiwalentu - ile wynosi w 2024 roku?

Każdy pracownik ma prawo do urlopu wypoczynkowego. Jeżeli pracownik nie wykorzysta go w naturze, to przy rozwiązaniu umowy o pracę nabywa prawo do ekwiwalentu pieniężnego. Sprawdź, jak ustalić współczynnik do wyliczenia ekwiwalentu w 2024 roku!

24 czerwca 2024

Umowa na okres próbny 2024 i jej elementy

Nowelizacja Kodeksu pracy z kwietnia 2023 r. wprowadziła zmiany w zasadach zawierania umowy na okres próbny. Okres umowy będzie mógł być wydłużony o okres nieobecności. Przeczytaj i sprawdź, co powinna zawierać umowa na okres próbny!

24 czerwca 2024

Sprzedaż prywatnych rzeczy na aukcjach internetowych a PIT i VAT

Szeroki wybór i stały rozwój portali aukcyjnych sprawia, że coraz więcej osób korzysta z tej formy sprzedaży. Jakie skutki podatkowe może wywołać sprzedaż prywatnych rzeczy na aukcjach internetowych na gruncie podatku PIT i VAT? Przeczytaj artykuł!

24 czerwca 2024

Rejestracja do VAT-UE - obowiązek przy transakcjach unijnych

Czy dla potrzeb handlu wewnątrzwspólnotowego podatnik powinien posługiwać się numerem VAT-UE? Kogo i w jakich okolicznościach obowiązuje rejestracja do VAT-UE? Kiedy należy składać informację VAT-UE? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest VAT-UE!

24 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów