0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-06-25

Artykuły:

Dofinansowanie wyprawki szkolnej - nabór wniosków już od 1 lipca!

Obecnie możliwe jest skorzystanie z wielu świadczeń oferowanych przez państwo. Jednym z nich jest dofinansowanie wyprawki szkolnej w kwocie 300 zł. Sprawdź, kto może je otrzymać i do kiedy należy złożyć wniosek o jej przyznanie!

25 czerwca 2024

Minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2024 roku

Kilka lat temu wprowadzono minimalną stawkę godzinową dla pracowników na umowie zlecenie. Od nowego roku uległa ona waloryzacji. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa w 2024 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2024

Kiedy w raporcie ZUS pracownika należy zastosować kod 30 00?

Czy po zakończeniu umowy z pracownikiem zawsze należy zastosować kod 30 00 w raporcie RCA? Czy kod 30 00 dotyczy tylko umowy o pracę? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, kiedy w raporcie ZUS pracownika stosuje się kod 30 00?!

25 czerwca 2024

Ryczałt ewidencjonowany w 2024 roku - kto może korzystać?

Ryczałt ewidencjonowany to niezwykle korzystna forma opodatkowania z uwagi na niskie stawki podatku. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej metody. Dowiedz się, kto nie może skorzystać z ryczałtu i ile wynosi kwota limitu w 2024 roku!

25 czerwca 2024

Dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2024

Planujesz założyć własną działalność gospodarczą? Sprawdź, jakie dotacje z urzędu pracy możesz otrzymać! Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację? Jak wygląda procedura otrzymania dotacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2024

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą należy opłacić?

Jakie składki ZUS w razie współpracy z byłym pracodawcą jest zobowiązany opłacać przedsiębiorca? Przeczytaj i sprawdź to!

25 czerwca 2024

Jak wygląda wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca?

Wysokość składki zdrowotnej u przedsiębiorcy, który jako formę opodatkowania wybrał ryczałt od przychodów ewidencjonowanych zależy od osiągniętych przychodów. Czy wyliczenie składki zdrowotnej u ryczałtowca jest skomplikowane? Przekonaj się!

25 czerwca 2024

Księgi rachunkowe przedsiębiorstwa w spadku – zasady prowadzenia

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych może dotyczyć przedsiębiorstwa w spadku. Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić księgi rachunkowe przedsiębiorstwa w spadku, jakie są obowiązki spadkobierców oraz kiedy należy zamknąć i ponownie otworzyć te księgi!

25 czerwca 2024

Płaca minimalna w 2024 roku

Od lipca 2024 płaca minimalna wzrośnie drugi raz w roku. Na co wpłynęło zwiększenie wynagrodzenia minimalnego? Jak kształtują się koszty zatrudnienia pracowników? Jakie składki zapłacą przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten te

25 czerwca 2024

Czy możliwe jest wypowiedzenie na urlopie wychowawczym?

Urlop wychowawczy jest urlopem związanym z rodzicielstwem. Co pracownik może złożyć wypowiedzenie na urlopie wychowawczym, natomiast pracodawca nie może zwolnić pracownika. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj ciekawe informacje na ten temat!

25 czerwca 2024

Ustanowienie rozdzielności majątkowej w trakcie roku - konsekwencje

Małżonkowie posiadający wspólność małżeńską mogą podjąć decyzję o dokonaniu rozdzielności majątkowej. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje ustanowienie rozdzielności majątkowej w trakcie trwania roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

25 czerwca 2024

Ulga na działalność badawczo-rozwojową - sposób rozliczenia zwrotu

Ulga na działalność badawczo-rozwojową daje podatnikom możliwość odliczenia podatku poniesionych kosztów kwalifikowanych. Czy wiesz, kiedy możliwe jest uzyskanie zwrotu gotówkowego z tytułu ulgi B+R? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak rozliczyć zwrot!

25 czerwca 2024

Wystawienie faktury po terminie – jakie konsekwencje dla podatnika?

Przepisy ustawy o VAT ściśle określają terminy wystawiania faktury VAT. Wystawienie faktury po terminie nie powoduje konsekwencji u nabywcy lecz u sprzedawcy. Dowiedz, się jakie są terminy wystawiania faktur oraz co grozi za ich wystawienie po terminie!

25 czerwca 2024

Odchylenia od cen ewidencyjnych – czym są?

Niektóre jednostki w celu wyceny zapasów towarów i materiałów stosują stałe ceny ewidencyjne. W przypadku, gdy ceny ewidencyjne różnią się od rzeczywistych, powstają odchylenia od cen ewidencyjnych. Sprawdź, w jaki sposób dokonać ich wyliczenia.

25 czerwca 2024

Fundusze Europejskie dla Rybactwa - dotacje na rybołówstwo morskie, rybactwo śródlądowe i akwakulturę

W Polsce wdrażany jest program Fundusze Europejskie dla Rybactwa w celu poprawy konkurencyjności podmiotów działających w sektorze rybołówstwa i akwakultury. Gdzie można znaleźć informacje o programie i kto może uzyskać wsparcie? Przeczytaj i dowiedz się!

25 czerwca 2024

Termin na odstąpienie od umowy z tytułu rękojmi

Rękojmia to nic innego jak odpowiedzialność sprzedawcy za wadliwy towar. W niektórych przypadkach pozwala na odstąpienie od umowy i żądanie zapłaconej kwoty za towar. Jaki jest termin na odstąpienie od umowy z tytułu rękojmi? Przeczytaj i dowiedz się!

25 czerwca 2024

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Początkujący przedsiębiorca może prowadzić działalność gospodarczą w mieszkaniu. Na początku swojej zawodowej drogi nie każdy podatnik może sobie pozwolić na kupno biura. Jak powinna zostać rozliczona działalność gospodarcza w mieszkaniu? Podpowiadamy!

25 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów