0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Powrót do zwolnienia z VAT - przypadki sytuacyjne

Powrót do zwolnienia z VAT jest możliwy w przypadku spełnienia warunków określonych w ustawie o VAT. Dowiedz się, jakie wymogi należy spełnić oraz co dzieje się w przypadku spóźnionego zgłoszenia rejestracyjnego VAT. Wyjaśniamy na przykładach!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Funkcjonowanie zaliczki i zadatku w praktyce - część I

Czy funkcjonowanie zaliczki i zadatku zawsze wygląda tak samo zarówno na gruncie podatku dochodowego jak i podatku VAT? Jaki wpływ na fakturę zaliczkową z lat ubiegłych ma faktura korygująca w przypadku gdy minął już termin przedawnienia VAT? Sprawdź!

17 maja 2021

Podatek VAT

Rejestracja do celów VAT wstecz - czy jest możliwa?

Rozpocząłeś działalność gospodarczą i zapomniałeś przed dokonaniem pierwszej czynności opodatkowanej podatkiem VAT złożyć formularz VAT-R i dokonać rejestracji? Artykuł podpowie Ci kiedy rejestracja do celów VAT wstecz jest możliwa i jak jej dokonać.

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Nowa Ordynacja podatkowa, czyli jakie zmiany szykują się w 2019 r. - część I

W 2019 r. zostaną wprowadzone zmiany w zakresie Ordynacji podatkowej, które mają dotyczyć m.in. przywrócenia terminów podatkowych, zastosowań podatników do interpretacji czy odsetek za zwłokę. Dowiedz się, jakie zmiany przyniesie nowa Ordynacja podatkowa!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym

Opodatkowanie działalności gospodarczej podatkiem liniowym z tytułu osiągania znacznych dochodów jest bardzo korzystne podatkowo. Jednak istnieją sytuacje, w których następuje utrata prawa do opodatkowania działalności podatkiem liniowym. Sprawdź!

23 października 2020

Środki trwałe

Kontynuacja amortyzacji - przypadki szczególne cz. 2

Przedsiębiorcy, którzy odwieszają swoją działalność, przekazując środki trwałe małżonkom czy przenosząc majątek z firmy do firmy zastanawiają się, jak wygląda kontynuacja amortyzacji w Księdze Przychodów i Rozchodów. Odpowiedź na te pytania w artykule!

27 września 2020

Podatek VAT

Wykreślenie podatnika z rejestru VAT a prawo do odliczenia VAT

Czy wiesz, kiedy może nastąpić wykreślenie podatnika z rejestru VAT? Wyjaśniamy przesłanki, w których dochodzi do wykreślenia kontrahenta z rejestru VAT oraz skutki dotyczące ograniczenia prawa do odliczenia VAT przez podmiot wykreślony. Dowiedz się!

17 stycznia 2022

Środki trwałe

Kontynuacja amortyzacji - przypadki szczególne cz. 1

Otrzymując środek trwały w darowiźnie w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa może pojawić się wątpliwość, czy będzie można taki środek trwały amortyzować. Przeczytaj i sprawdź, czy kontynuacja amortyzacji może stanowić koszt uzyskania przychodów!

11 października 2020

Podatki dochodowe

Częstotliwość opłacania zaliczek na podatek dochodowy

Wszyscy przedsiębiorcy, którzy są zobligowani do rozliczania podatku dochodowego powinni wiedzieć, że nie muszą opłacać zaliczek PIT tylko miesięcznie. Jaka może być częstotliwość opłacania zaliczek PIT i jak wygląda ich uproszczona forma? Sprawdź!

11 października 2020

Podatek VAT

Kiedy i czy osoba prywatna może być podatnikiem VAT?

Czy osoba prywatna może być podatnikiem VAT? Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nie prowadząc działalności gospodarczej również muszą zarejestrować się jako podatnik VAT. Sprawdź, w jakich przypadkach występuje taka sytuacja! Przeczytaj nasz artykuł!

21 września 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów