0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Transakcje zagraniczne

Pożyczka lub kredyt od podmiotu zagranicznego w świetle ustawy o VAT

Prowadząc działalność przedsiębiorcy mają możliwość wyboru różnych form finansowania. Jedną z nich jest otrzymana pożyczka lub kredyt od podmiotu zagranicznego. Dowiedz się, czy otrzymane środki stanowią przychód podatkowy i podlegają opodatkowaniu!

3 listopada 2020

Podatki dochodowe

Zaliczka w walucie obcej - rozliczenie podatkowe

W praktyce często dochodzi do sytuacji, gdy przy zawieraniu transakcji zostaje wpłacona zaliczka na poczet przyszłej dostawy towaru. Sprawdź, jakie konsekwencje podatkowe powoduje wpłata zaliczki oraz co w sytuacji, gdy jest to zaliczka w walucie obcej!

9 stycznia 2022

Podatek VAT

Częściowa dostawa towarów a moment powstania przychodu

W trakcie prowadzenia działalności może zdarzyć się sytuacja gdy sprzedawca realizuje dostawę jednego zamówienia w kilku częściach. Dowiedz się, czy częściowa dostawa towarów jest jednoznaczna z powstaniem obowiązku podatkowego? Przeczytaj i sprawdź!

14 stycznia 2021

Podatki dochodowe

Pożyczka od kontrahenta zagranicznego a obowiązek podatkowy

Jednym ze sposobów finansowania działalności gospodarczej jest zaciągnięcie pożyczki. Czy wiesz, jakie obowiązki podatkowe rodzi otrzymana pożyczka od kontrahenta zagranicznego? Kiedy rozpoznawana jest jako import usług? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

3 listopada 2020

Podatek VAT

Procedura ulgi na złe długi pozwala skorygować podatek VAT

W jaki sposób procedura ulgi na złe długi pozwala obniżyć podatek VAT należny z tytułu dostawy towarów lub świadczenia usług na terytorium kraju? Jak uprawdopodobnić nieściągalność wierzytelności? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

3 listopada 2020

Podatek VAT

Sankcje VAT - dodatkowe karne zobowiązanie wobec podatnika w 2017 roku

Zmieniły się zasady ustalania dodatkowego zobowiązania podatkowego, czyli tzw. sankcje VAT. Zobacz jaka odpowiedzialność na podstawie kodeksu karnego skarbowego spoczywa na podatniku będącym czynnym podatnikiem VAT m.in. za zaniżenie podatku do zapłaty.

3 listopada 2020

Środki trwałe

Prawo wieczystego użytkowania gruntu a amortyzacja

Dowiedz się, czy prawo wieczystego użytkowania gruntu polega amortyzacji oraz czy poniesione opłaty mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu? Jak określić wartość nabytego prawa wieczystego użytkowania? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

27 stycznia 2021

Podatki dochodowe

Moment powstania przychodu - wydanie towarów i wystawienie faktury w różnych okresach

W praktyce często zdarza się, że przedsiębiorcy wydają towar w innym okresie niż wystawienie faktury. Jak prawidłowo określić moment powstania przychodu? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat! Odpowiedź na pytanie znajdziesz w naszym artykule!

23 grudnia 2021

Prawo pracy

Zmiana okresów wypowiedzenia - czy należy zmienić zapisy w umowie?

W związku z nowelizacja kodeksu pracy, który zmienił okres wypowiedzenia umów czasowych, wielu pracodawców zaczęła mieć wątpliwości, czy należy zmienić klauzule zawarte we wcześniejszych umowach. Jak jest w rzeczywistości? Przeczytaj i sprawdź!

2 czerwca 2022

Środki trwałe

Sprzedaż lokalu firmowego będącego środkiem trwałym a VAT

Sprzedaż majątku firmowego nie rzadko rodzi pytanie, czy czynność ta powinna być opodatkowana podatkiem VAT. Sprawdź, czy sprzedaż lokalu firmowego generuje taki obowiązek. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

3 listopada 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów