0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Czy dokument WZ stanowi dowód nabycia przy jednoczesnym braku faktury?

Przedsiębiorcy często nabywają materiały i towary, które są niezbędne w codziennym prowadzeniu ich działalności. Jednym z dowodów takiego zakupu, jest otrzymany od dostawcy dokument WZ. Czy taki dokument umożliwia ujęcie go w kosztach firmy? Sprawdź!

24 maja 2021

Księgowość firm

Faktury opłacone gotówką a wątpliwości jednolitej transakcji - cz. II

Prowadzenie działalności wymaga zazwyczaj dokonywania płatności w formie przelewu bankowego. Jakie mogą być konsekwencje gdy notorycznie faktury opłacone gotówką? Przeczytaj część II i dowiedz się co w praktyce grozi przy płatnościach gotówką! Sprawdź!

27 września 2020

Ordynacja podatkowa

Limit płatności gotówką - kary dla unikających płatności przelewem!

Wprowadzone w 2017 roku przepisy wprowadziły kary dla firm unikających płatności za pomocą przelewu. Z tego względu warto zapoznać się z limitem płatności gotówką jaki obowiązuje przedsiębiorców. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 stycznia 2022

Podatki dochodowe

Produkty lecznicze a możliwość odliczenia wydatków na ich zakup

Podatnicy mają prawo do odliczenia kosztów poniesionych wskutek zakupu leków. Czasami jednak, w procesie leczenia potrzebne są dodatkowe produkty lecznicze. Jakie wydatki mogą zostać odliczone w zeznaniu rocznych oraz kto może nabyć takie prawo?

22 lutego 2022

Samochód w firmie

Zaliczka na zakup samochodu a moment zgłoszenia dla odliczania VAT

Przedsiębiorca kupujący samochód osobowy, który będzie wykorzystywany wyłącznie do celów firmowych, ma prawo do odliczenia 100% VAT od momentu kupna. Czy w takim razie zaliczka na zakup samochodu będzie momentem powstania pierwszego wydatku?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Zwrot podatku VAT a ustanowione zabezpieczenie majątkowe

Przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami VAT mają prawo odliczyć podatek i otrzymać zwrot. W zależności od sytuacji podatnika, zwrot podatku VAT może nastąpić w różnym terminie. Czy zabezpieczenie majątkowe wpływa na przyspieszenie zwrotu podatku?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Import towarów w procedurze uproszczonej a obowiązek opodatkowania

Import towarów według ustawy VAT to przywóz towarów z krajów niewchodzących w skład Unii Europejskiej na terytorium Polski. Na czym polega opodatkowanie importu towarów w procedurze uproszczonej? Kiedy można je zastosować?

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż garażu - jaka powinna być stawka VAT?

Sprzedając mieszkanie z garażem zarówno firmom sprzedającym, jak i nabywcom zależy na zastosowaniu preferencyjnej stawki VAT 8%. W jakich sytuacjach sprzedaż garażu razem z lokalem mieszkalnym może podlegać stawce VAT 8%? Przeczytaj artykuł!

17 stycznia 2022

Ordynacja podatkowa

Odsetki od zaległości podatkowych a niższe oprocentowanie

Przedsiębiorcy rozliczając się z urzędem skarbowym, mogą popełniać błędy w deklaracjach. W przypadku gdy deklaracja zostanie sporządzona z opóźnieniem, powstaną odsetki od zaległości podatkowych. Kiedy można skorzystać z niższych odsetek?

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia a opodatkowanie VAT 23%

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia jest możliwe w odniesieniu do niektórych towarów i usług. Jak należy postąpić w przypadku błędnej kwalifikacji PKWiU oraz kiedy należy wystawić fakturę korygującą? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów