Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest wysłanie pracownika na wstępne badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W tym celu musi wystawić pracownikowi skierowanie na badania lekarskie. Sprawdź, ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

29 czerwca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

28 czerwca 2022

Prawo pracy

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2022 roku?

Od początku 2017 roku zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2022 rok!

17 czerwca 2022

Prawo pracy

Powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego - czy to możliwe?

Pracownik, który zgodnie z orzeczeniem lekarza o czasowej niezdolności do pracy przebywa na zwolnieniu, ma możliwość powrotu do pracy przed upływem okresu zwolnienia. Sprawdź, jak powrót do pracy podczas zwolnienia lekarskiego wpływa na zasiłek chorobowy!

15 czerwca 2022

Prawo pracy

Jak formalnie odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony?

Mylne jest przekonanie, że pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony nie może zostać zwolniony z pracy. Jak odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj rozwiązanie.

13 czerwca 2022

Prawo pracy

Wynagrodzenie wypłacane w obcej walucie - czy jest zgodne z prawem?

Kodeks pracy gwarantuje pracownikom wypłatę wynagrodzenia. Nie określa jednak wprost, w jakiej walucie powinno być ono wypłacone. Czy zatem wynagrodzenie wypłacane w obcej walucie jest zgodne z prawem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 czerwca 2022

Prawo pracy

Wnioski i oświadczenia pracownika a Nowy Ład 2.0

Już od 1 lipca 2023 r. zacznie obowiązywać część przepisów tzw. Nowy Ład 2.0. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim kwestii podatkowych. Sprawdź jakie nowe wnioski i oświadczenia pracownika będą obowiązywać i kiedy należy je składać!

6 czerwca 2022

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy po długiej chorobie

Urlop jest niezbywalnym prawem pracownika. Co w sytuacji kiedy pracownik długo chorował? Czy może zostać udzielony urlop wypoczynkowy po długiej chorobie trwającej ponad 30 dni? Czy w takiej sytuacji wymagane są badania kontrolne? Przeczytaj i sprawdź!

9 maja 2022

Urlopy i inne

Becikowe - kryteria i wymagane dokumenty

Becikowe jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym w wysokości 1000 zł, które można otrzymać z tytułu urodzenia się dziecka. Należy jednak spełnić kryteria dochodowe oraz złożyć niezbędne dokumenty. Sprawdź, jak otrzymać becikowe! Odpowiedź w artykule.

13 kwietnia 2022

Prawo pracy

Mobbing - co to jest i jak można go rozpoznać?

Mobbing jest określeniem znanym zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Nie wszyscy jednak potrafią jednoznacznie określić, co ono oznacza. Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i sprawdź, jak rozpoznać to zjawisko w środowisku zawodowym!

11 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów