0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r. obowiązuje nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawiać wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

1 czerwca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego na druku ZCNA

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu ma obowiązek zgłoszenia rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Dowiedz się, na czym polega wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, czytając artykuł!

31 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Jak wypełnić nowy formularz ZUS RCA

Deklarację rozliczeniową (ZUS DRA) wraz z imiennymi raportami miesięcznymi (ZUS RCA, ZUS RSA) przesyła się do ZUS-u oraz opłaca raz w miesiącu poza nielicznymi wyjątkami. Czym jest deklaracja ZUS RCA i kiedy należy ją złożyć do ZUS? Sprawdź to!

26 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Zwolnienie lekarskie - co oznaczają kody chorobowe?

Zwolnienie lekarskie informuje o okolicznościach mających wpływ na prawo do uzyskania zasiłku. Pracodawca może to stwierdzić na podstawie kodów literowych, które wpisuje lekarz za zwolnieniu lekarskim. Co oznaczają kody chorobowe? Przeczytaj!

19 maja 2023

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy po długiej chorobie

Urlop jest niezbywalnym prawem pracownika. Co w sytuacji kiedy pracownik długo chorował? Czy może zostać udzielony urlop wypoczynkowy po długiej chorobie trwającej ponad 30 dni? Czy w takiej sytuacji wymagane są badania kontrolne? Przeczytaj i sprawdź!

12 maja 2023

Prawo pracy

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Nowymi regulacjami została objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieniło w tym zakresie? O czym należy pamiętać podpisując taką umowę? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

26 kwietnia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

21 kwietnia 2023

Prawo pracy

Minimalna stawka godzinowa 2023 r. - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na rok bieżący?

20 kwietnia 2023

Prawo pracy

Zmiany w umowach o pracę - podstawa prawna

Zaledwie w lutym zaczęły obowiązywać nowe przepisy wynikające z nowelizacji Kodeksu pracy, a przed nami kolejne zmiany. Tym razem będą one znaczące, a dotyczą pracodawców oraz pracowników. Dowiedz się z artykułu, jakie będą zmiany w umowach o pracę!

17 kwietnia 2023

Prawo pracy

Zwolnienie dyscyplinarne w okresie wypowiedzenia

Kodeks pracy wymienia trzy kategorie przewinień, na podstawie których pracodawca może zwolnić pracownika w trybie natychmiastowym. Czy po ich spełnieniu zwolnienie dyscyplinarne w okresie wypowiedzenia jest możliwe? Przeczytaj więcej na ten temat!

6 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów