0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Podstawa wymiaru składek - wysokość składek ZUS przedsiębiorcy i pracownika

Każdy pracodawca jest zobowiązany do opłacania składek ZUS za siebie jako przedsiębiorcę oraz za swoich pracowników. Od czego zależy wysokość składek? Ile wynosi podstawa wymiaru składek? Jak je obliczyć? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi!

15 kwietnia 2024

Prawo pracy

Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony - jak formalnie się odbywa?

Mylne jest przekonanie, że pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony nie może zostać zwolniony z pracy. Jak odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj rozwiązanie.

10 kwietnia 2024

Prawo pracy

Minimalna stawka godzinowa 2024 r. - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa 2024 r ?

5 kwietnia 2024

Prawo pracy

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego - kiedy ustalamy?

Jeżeli między okresami pobierania świadczeń chorobowych nie wystąpiła przerwa, podstawa wymiaru zasiłku chorobowego pozostaje bez zmian. Niekiedy nawet mimo braku ciągłości podstawa nie będzie przeliczana. Przeczytaj i sprawdź, kiedy tak się dzieje!

4 kwietnia 2024

Prawo pracy

Ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest wysłanie pracownika na wstępne badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W tym celu musi wystawić pracownikowi skierowanie na badania lekarskie. Sprawdź, ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

20 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

12 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zwolnienie lekarskie - co oznaczają kody chorobowe?

Zwolnienie lekarskie informuje o okolicznościach mających wpływ na prawo do uzyskania zasiłku. Pracodawca może to stwierdzić na podstawie kodów literowych, które wpisuje lekarz za zwolnieniu lekarskim. Co oznaczają kody chorobowe? Przeczytaj!

7 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Wynagrodzenie minimalne za grudzień płatne w styczniu - składki ZUS

Od 2024 roku uległo zmianie wynagrodzenie minimalne pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o prace. Jak wykazuje się wynagrodzenie minimalne wypłacane z przesunięciem w deklaracjach rozliczeniowych ZUS? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

16 lutego 2024

Ubezpieczenie ZUS

Wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego na druku ZCNA w 2024r.

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu ma obowiązek zgłoszenia rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Dowiedz się, na czym polega wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, czytając artykuł!

14 lutego 2024

Prawo pracy

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2024 roku?

Kilka lat temu zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2024 rok!

7 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów