0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek od 1 stycznia 2023 roku

Część przepisów tzw. Nowego Ładu 2.0, który wszedł w życie 1 lipca 2022 r. zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2023 r. Jedną z takich zmian jest wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek, który będą mogli składać także pracownicy. Zapoznaj się ze zmianami!

7 grudnia 2022

Prawo pracy

Minimalna stawka godzinowa - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na rok bieżący?

6 grudnia 2022

Prawo pracy

Pracownik innego wyznania a święta w dni ustawowo wolne od pracy

Konstytucja gwarantuje każdemu człowiekowi wolność wyznania. Jednak większość dni wolnych od pracy ustawowo związana jest ze świętami katolickimi. Jak w takim przypadku pracownik innego wyznania powinien być rozliczany? Sprawdź, przeczytaj nasz artykuł!

6 grudnia 2022

Prawo pracy

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r zacznie obowiązywać nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawia wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

30 listopada 2022

W kadrach

Nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3

Opublikowano nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. Nowe wzory zostały dostoswane do zmieniających się przepisów dotyczących podatku dochodowego za pracowników. Co się zmieni? Przeczytaj!

28 listopada 2022

Prawo pracy

Umowa na okres próbny – zmiany w Kodeksie pracy

Polska ma obowiązek dostosować przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Znany jest już projekt zmian. Nowymi regulacjami zostanie objęta także umowa na okres próbny. Co się zmieni? Od kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Sprawdź to!

15 listopada 2022

HR w praktyce

Oferta pracy - jak poprawnie napisać ogłoszenie?

Dobrze zredagowana oferta pracy może zdecydować, ile aplikacji otrzymamy, a w konsekwencji – jaki będzie wynik procesu rekrutacji. Czy są miejsca gdzie za darmo można publikować ogłoszenia? Sprawdź, jak dobrze napisać ogłoszenie o pracę!

14 listopada 2022

Prawo pracy

Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia?

Zasiłek opiekuńczy przyznawany jest w przypadku konieczności opieki nad członkiem rodziny. Czy zasiłek opiekuńczy przysługuje od pierwszego dnia ubezpieczenia? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

10 listopada 2022

Zdaniem eksperta

Opieka nad dzieckiem w czasie zwolnienia lekarskiego opiekuna

Czy opieka nad dzieckiem w czasie zwolnienia lekarskiego opiekuna zmienia rodzaj zasiłku? Ekspert odpowiada!

26 października 2022

W kadrach

Dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych

Ne etapie konsultacji społecznych jest nowy projekt Ustawy o aktywizacji zawodowej. W projekcie jest dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych oraz młodych rodziców. Kto i od kiedy będzie mógł skorzystać z dofinansowań? Przeczytaj i dowiedz się!

11 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów