0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia - jak opodatkować?

Umowa dożywocia to popularna forma przekazania nieruchomości rolnej. Wiąże się ona nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale również podatkowymi. Jak opodatkować przekazanie gospodarstwa rolnego w drodze umowy dożywocia? Wyjaśniamy w artykule!

2 maja 2024

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem na gruncie CIT i VAT

Wiele firm świadczy usługi na rzecz pracowników. Czasami zdarza się, że pracownik nie ureguluje należności za wykonaną usługę. Czy w takiej sytuacji firmie przysługuje ulga na złe długi dla rozliczeń z pracownikiem? Jak rozliczyć CIT i VAT? Sprawdź!

2 maja 2024

Ordynacja podatkowa

Postępowanie zabezpieczające a przerwanie biegu terminu przedawnienia

Zastosowanie środka egzekucyjnego w ramach egzekucji administracyjnej może spowodować przerwanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Dowiedz się, czym jest postępowanie zabezpieczające i czy skutkuje przerwaniem biegu przedawnienia.

2 maja 2024

Podatki dochodowe

Najem prywatny - kiedy należy wystawić rachunek?

W jaki sposób należy potwierdzić najem prywatny składnika majątku? Czy konieczne jest wystawienie faktury? A może należy wystawić inny dokument? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule! Przeczytaj i sprawdź!

2 maja 2024

Podatki dochodowe

Rozliczanie straty nabytego przedsiębiorstwa - czy jest taka możliwość?

Czy wiesz, jakie muszą być spełnione warunki, aby możliwe było rozliczanie straty nabytego przedsiębiorstwa w ramach jednego zeznania rocznego? Sprawdź, jak tego dokonać, jakie są limity odliczenia i obniż podatek dochodowy na koniec roku!

30 kwietnia 2024

Podatek VAT

Odpowiedzialność pełnomocnika w podatku VAT - jaki jest jej zakres?

Ustanowiona odpowiedzialność pełnomocnika w podatku VAT, nakłada na pełnomocników szereg obowiązków i sankcji. Celem tych zmian jest uszczelnienie systemu VAT. Kiedy pełnomocnik odpowiada za długi podatnika? Poznaj zakres takiej odpowiedzialności!

30 kwietnia 2024

Podatek VAT

Faktury od zagranicznych dostawców w KSeF - czy są obowiązkowe?

Na ten moment stosowanie Krajowego Systemu e-Faktur jest dobrowolnie, jednak w przyszłości stanie się dla części przedsiębiorców obowiązkowe. Czy znajdziemy faktury od zagranicznych dostawców w KSeF? Kto będzie zobowiązany korzystać z KSeF? Wyjaśniamy!

30 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

Energia elektryczna wytworzona przez prosumenta a rozliczenie podatków

Czy wiesz, jak energia elektryczna wytworzona przez prosumenta energii odnawialnej powinna być rozliczona na gruncie podatku dochodowego? Przeczytaj artykuł i poznaj zasady rozliczania nadpłat z tzw. depozytu prosumenckiego. Sprawdź!

29 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

Zwolnienie z podatku wypłaconych dywidend a podatek CIT

Zwolnienie z podatku wypłaconych dywidend ma miejsce wtedy, gdy polska spółka wypłacająca dywidendę nie musi pobierać podatku u źródła w Polsce. Przeczytaj i dowiedz się, czy przepisy ustawy CIT implementują regulacje unijne w tym zakresie.

29 kwietnia 2024

Podatek VAT

Gospodarstwo rolne małżonków a rejestracja do VAT - co na to TSUE?

Zagadnienie jakim jest gospodarstwo rolne małżonków a rejestracja do VAT zostało ostatecznie rozwiązane przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Czy małżonkowie prowadzący gospodarstwo rolne mają obowiązek rejestracji do VAT? Dowiedz się więcej!

29 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów