0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W biznesie

W biznesie

Polski Ład a Ulga na CSR, czyli społeczną odpowiedzialność biznesu

Ministerstwo Finansów w ramach Polskiego Ładu proponuje rozwiązanie w ramach podatkowego restartu gospodarki i Programu Repatriacji Kapitału - Ulgę na CSR. Dowiedz się czym jest Ulga na CSR i ile można na niej zyskać!

5 lipca 2021

W biznesie

Propozycje Rzecznika MŚP w Polskim Ładzie!

Polski Ład to projekt budzący wiele kontrowersji. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zmiany mają obejmować wiele gałęzi gospodarki i życia obywateli oraz przedsiębiorców. Przeczytaj, jakie są propozycje Rzecznika MŚP w Polskim Ładzie!

25 czerwca 2021

W biznesie

Krajowy Rejestr Zadłużonych – ponowne przesunięcie terminu!

Krajowy Rejestr Zadłużonych ma być bezpłatną bazą danych podmiotów niewypłacalnych. Termin jej utworzenia jest jednak stale przesuwany. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, kiedy rząd planuje uchwalenie Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ)!

22 czerwca 2021

W biznesie

Bon turystyczny – czy można wymienić go na gotówkę?

Wiele rodzin korzysta z programu „Bon turystyczny”, za pomocą którego można opłacić usługi hotelarskie i imprezy turystyczne. Jednak nie wszystkie podmioty realizują zapłaty w taki sposób. Czy bon turystyczny można wymienić na pieniądze? Odpowiadamy!

15 czerwca 2021

W biznesie

Hurtownia danych CEIDG i Biznes.gov.pl - już jest!

Ruszyła Hurtownia danych CEIDG i Biznes.gov.pl! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak pobierać i przeglądać dane, statystyki i raporty na temat przedsiębiorstw zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)!

10 czerwca 2021

W biznesie

Wnioski do wypłaty świadczeń z tarczy antykryzysowej tylko do 10 czerwca!

Nie wszyscy zdaja sobie sprawę, że 10 czerwca mija termin na złożenie wniosków, aby móc skorzystać z wypłaty świadczeń z tarczy antykryzysowej. Sprawdź czy możesz skorzystać z pomocy rządu i jaki formalności należy dopełnić!

10 czerwca 2021

W biznesie

Program Nowy Start - pomoc przedsiębiorcom poszkodowanym w pandemii

W wyniku pandemii niektórzy przedsiębiorcy zaprzestali prowadzenia działalności. Ci, którzy obecnie chcą wrócić na rynek, muszą dostosować się do jego potrzeb. Poznaj program Nowy Start oferujący wsparcie podmiotom podejmującym się prowadzenia firmy!

20 maja 2021

W biznesie

Wcześniejsze luzowanie obostrzeń – które branże szybciej się otworzą?

Rząd zdecydował się na wcześniejsze luzowanie obostrzeń. Czy jesteśmy gotowi na tak szybkie odmrażanie gospodarki? Kto wraca na rynek we wcześniejszym terminie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda nowy harmonogram luzowania obostrzeń!

14 maja 2021

W biznesie

Przedłużenie Tarczy antykryzysowej - zapowiedź premiera!

Przedłużająca się pandemia koronawirusa, w znaczący sposób odbiła się na polskiej gospodarce i wielu branżach dochodzi do masowych likwidacji firm. Wczoraj premier zapowiedział przedłużenie Tarczy antykryzysowej dla poszkodowanych branż. Sprawdź to!

31 marca 2021

W biznesie

Bony żywnościowe i obniżony VAT – pomoc dla branży gastronomicznej

W celu wsparcia branży gastronomicznej rząd zastanawia się nad wprowadzeniem bonów żywnościowych. Jak miałaby dokładniej wyglądać pomoc rządu? Czy bony żywnościowe rozwiążą problemy firm z tego sektora? Dowiedz się, na czym polega nowy pomysł rządu!

19 marca 2021

W biznesie

System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP) – co zawiera?

System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej pozwala na weryfikację, z jakich typów pomocy skorzystał beneficjent. Taka opcja ułatwia wypełnienie wniosku, w którym obowiązkowe jest uzupełnienie informacji o otrzymanym już wcześniej wsparciu.

19 marca 2021

W biznesie

Zwolnienie z kasy fiskalnej – błąd w rozporządzeniu!

Obecne rozporządzenie wiążące się ze zwolnieniem z kas rejestrujących zawiera błąd. Dotyczy on usług, w przypadku których nie może mieć zastosowania zwolnienie z kasy fiskalnej. Na czym polega pomyłka? Czy zastosowane zostanie 14-dniowe vacatio legis?

12 marca 2021

W biznesie

Konto Przedsiębiorcy – połączenie CEIDG z Biznes.gov.pl już niedługo!

Portal CEIDG niedługo ma zostać połączony z Biznes.gov.pl. W ten sposób wiele spraw urzędowych będzie można załatwiać przy pomocy jednego serwisu. Wprowadzono już Konto Przedsiębiorcy. Czym ono jest? Jakie korzyści są z nim związane?

9 marca 2021

W biznesie

Spadek przychodów – firmy mają możliwość porównania go do września!

Dzięki nowemu rozporządzeniu młode firmy będą mogły porównywać spadek przychodów do września 2020 roku, tj. miesiąca, gdy nie były jeszcze wprowadzone tak rygorystyczne zakazy. Powinno to pozwolić większej liczbie firm na otrzymanie wsparcia.

2 marca 2021

W biznesie

Zatory płatnicze – czy pomoże obowiązkowa data płatności na fakturze?

UOKiK chce, by termin płatności stał się obowiązkowym elementem na fakturze. Informacja o dacie zapłaty miałaby być zawarta również w JPK. Powinno to pomóc zwalczać zatory płatnicze. Jakie są przyczyny tej propozycji i jakie korzyści dałoby to firmom?

24 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów