0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: jak-zaksiegowac--fakture

Artykuły:

Faktury za energię - kiedy ująć w Księdze Przychodów i Rozchodów?

Przedsiębiorca, otrzymując faktury za energię, może mieć wątpliwości, jak je rozliczyć. Niektóre z dokumentów obejmują przełom roku i wówczas pojawia się problem, w jakim dokładnie okresie je ująć? Przeczytaj i sprawdź, jak rozliczyć faktury za media!

4 października 2018

Jak zaksięgować fakturę - praktyczne przykłady

Jak zaksięgować fakturę - to pytanie często pada z ust przedsiębiorców. Wyjaśniamy, jak zaksięgować fakturę za hotel, zakup materiałów i towarów wraz z kosztami transportu, usługi gastronomiczne i cateringowe oraz odwrotne obciążenie. Dowiedz się więcej!

13 grudnia 2017

Faktura dokumentująca zakup towarów w KPiR

Na jakiej podstawie przedsiębiorca powinien zaksięgować zakup towarów? Co w sytuacji gdy towar otrzymany jest wcześniej niż faktura? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

8 listopada 2016

Wynajem lokalu użytkowego od osoby prywatnej

Wynajmuję od osoby prywatnej lokal użytkowy, w którym prowadzę działalność gospodarczą. Jak mam to udokumentować?

17 września 2016

Terminy wpisów w KPIR

Prowadzenie ewidencji VAT ma istotny wpływ na terminy wpisów w księdze przychodów i rozchodów. Należy pamiętać, że do celów VAT niezbędna jest ewidencja VAT zakupu oraz ewidencja VAT sprzedaży. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

8 czerwca 2016

Metoda kasowa - faktura małego podatnika

Podczas dokonywania transakcji w ramach działalności gospodarczej może zdarzyć się, że przedsiębiorca otrzyma od kontrahenta fakturę, na której będzie widniała fraza “metoda kasowa”. Co to oznacza oraz jak należy rozliczać tego typu dokument?

9 lipca 2013

Czy można zaksięgować fakturę, kiedy brakuje numeru NIP nabywcy?

Na fakturze, którą otrzymałam za zakup materiałów do firmy brakuje mojego numeru NIP. Czy w takim przypadku mam prawo zaksięgować taką fakturę?

5 lipca 2013

Dokument księgowy musi posiadać podpis sporządzającego

Paragraf 12 ust. 3 rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR, jako dowody księgowe stanowiące podstawę ewidencji wskazuje:

24 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów