0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: kontrola-z-urzedu-skarbowego

Artykuły:

Kontrola podatkowa bez zapowiedzi – czy US ma do tego prawo?

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się niezapowiedzianej wizyty ze strony urzędu skarbowego. Czy jednak słusznie? Czy kontrola podatkowa bez zapowiedzi jest w ogóle możliwa? W naszym artykule sprawdzamy, co na to przepisy. Przeczytaj!

8 lutego 2021

Kontrola podatkowa a sprzeciw przedsiębiorcy

Ustawa Prawo Przedsiębiorców umożliwia przedsiębiorcy wniesienie sprzeciwu wobec wszczętej kontroli przez organy kontrolne. Kiedy przedsiębiorca może sprzeciwić się kontroli podatkowej? Przeczytaj i dowiedz się więcej. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

22 maja 2018

Kiedy może spotkać cię kontrola krzyżowa?

Organy podatkowe dokonujące kontroli skarbowej u danego przedsiębiorcy mają prawo zażądać od jego kontrahentów wglądu do dokumentów dotyczących wzajemnych transakcji. Takie działanie to tzw. kontrola krzyżowa. Sprawdź, kiedy to możliwe!

4 stycznia 2018

Kontrola z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - jakie dokumenty przygotować?

Przedsiębiorco, czy wiesz jakie dokumenty obejmuje kontrola z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Kontrola ma na celu sprawdzenie poprawności realizowanych obowiązków w zakresie prawa podatkowego. Sprawdź, jakie dokumenty będą potrzebne

31 sierpnia 2017

Kontrola podatkowa i skarbowa - porównanie procedur

Kontrola podatkowa i skarbowa - omówienie różnic. Na czym polega procedura wszczęcia, przebiegu i zakończenia w/w wariantów kontroli? W jaki sposób urzędy skarbowe powiadamiają podatników o kontrolach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

10 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów