0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: koszty-na-przelomie-roku

Artykuły:

Moment poniesienia kosztu podatkowego - koszty bezpośrednie

Moment poniesienia kosztu podatkowego jest zależny od rodzaju wydatku i jego związku z przychodem. W związku z różnym stopniem powiązania przychodu z kosztem wyróżnia się koszty bezpośrednie oraz koszty pośrednie. Wyjaśniamy, czym różnią się te rodzaje

3 czerwca 2022

Faktura z poprzedniego roku podatkowego w KPiR

Faktury kosztowe często docierają do firmy z opóźnieniem. Możliwe jest ich ujęcie w ewidencjach z datą późniejszą. Pojawia się jednak pytanie co zrobić w sytuacji, gdy do firmy trafi faktura z poprzedniego roku podatkowego? Sprawdź, jak ją ująć w KPiR!

5 stycznia 2022

Koszty na przełomie roku w KPiR - jak wykazać?

Przedsiębiorcy mogą mieć problem z prawidłowym zaewidencjonowaniem kosztów, zwłaszcza gdy wydatek został poniesiony na przełomie roku. Sposób ujęcia wydatku zależy od przyjętej metody ujmowania kosztów. Zobacz, jak ujmować koszty na przełomie roku w KPiR.

29 grudnia 2021

Koszty na przełomie roku - odpowiednie ujęcie w KPiR

Podatniku otrzymałeś fakturę za ubiegły rok, a ewidencja KPiR za miniony rok została już zamknięta? Dowiedz się, jak księgować koszty na przełomie roku, jak odliczyć VAT od takich faktur i co w sytuacji gdy po zakończonym roku otrzymałeś duplikat!

28 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów