0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: likwidacja-spolki-cywilnej

Artykuły:

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Upadłość spółki cywilnej - czy jest możliwe jej ogłoszenie?

Praktycznie każda działalność gospodarcza ma możliwość ogłoszenia upadłości z różnych powodów. Czym jest ogłoszenie upadłości? Czy jest możliwa upadłość spółki cywilnej a raczej jej ogłoszenie. Sprawdź, jakie są obowiązki upadłościowe spółki cywilnej!

31 sierpnia 2020

Rozwiązanie spółki cywilnej - przyczyny i skutki

Spółka cywilna jest umową wspólników, na mocy której zobowiązują się do działania dla wspólnego celu. Wskutek wystąpienia pewnych okoliczności może się okazać, że prowadzenie jej nie jest już opłacalne i konieczne jest rozwiązanie spółki cywilnej.

19 września 2018

Likwidacja spółki cywilnej - z jakimi obowiązkami się wiąże?

Jakie obowiązki na gruncie prawa podatkowego niesie za sobą likwidacja spółki cywilnej? Jakie konsekwencje grożą za ich niedopełnienie? Jak wygląda likwidacja spółki cywilnej w świetle podatku VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

31 maja 2018

Zwrot VAT w przypadku likwidacji spółki cywilnej

Na spółce cywilnej kończącej działalność ciąży wiele obowiązków. Gdy w deklaracji VAT zostanie wykazana nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wspólnicy mogą ubiegać się o jego zwrot. Jak wygląda zwrot VAT w przypadku likwidacji spółki cywilnej!

3 kwietnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów