0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: nietransakcyjne-wnt

Artykuły:

Nietransakcyjne WNT a przemieszczenie towarów z innego kraju UE

Polski przedsiębiorca może posiadać magazyn w innym kraju UE. Czy w przypadku, gdy przedsiębiorca nabywa towar do swojego magazynu w innym kraju UE, a następnie przewozi go do Polski miejsce ma nietransakcyjne WNT? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

17 sierpnia 2023

Obróbka towarów w innym kraju UE na gruncie VAT

Proces produkcji towaru może odbywać się na terytorium różnych krajów UE. Czy w takim przypadku podczas przemieszczania należy rozpoznać wewnątrzwspólnotowe nabycie? Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona obróbka towarów w innym kraju UE na gruncie VAT!

16 sierpnia 2023

Nietransakcyjne WNT pomiędzy krajami UE a opodatkowanie VAT

Czy wiesz kiedy ma miejsce nietransakcyjne przemieszczenie towarów pomiędzy krajami Unii Europejskiej? Czy nietransakcyjne WNT podlega opodatkowaniu VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj praktyczne aspekty nietransakcyjnego przemieszczenia towarów!

2 sierpnia 2022

Import towaru do kraju UE i przemieszczenie do Polski – skutki w VAT

Import towaru do kraju UE to nic innego jak wwiezienie go z państwa trzeciego (czyli spoza wspólnoty europejskiej) na teren któregokolwiek państwa w UE. Jak polski przedsiębiorca powinien rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

14 września 2021

Nietransakcyjne WNT – jaka jest podstawa opodatkowania?

Przedsiębiorcy bardzo często dokonują transakcji zagranicznych. Podczas wymiany towarów lub usług z kontrahentami z Unii Europejskiej podatnik ma do czynienia z WDT lub WNT. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czym jest nietransakcyjne WNT!

23 kwietnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów