0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: ochrona-praw-autorskich

Artykuły:

Zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi - funkcjonowanie organizacji

W przepisach zostały określone zasady działania organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Dowiedz się jak działają i czym dokładnie jest zbiorowe zarządzanie prawami autorskimi! Zapoznaj się z artykułem!

5 stycznia 2023

Jak rozumieć i chronić prawa autorskie w Internecie

W sieci niekiedy ciężko określić , które działania należy interpretować jako łamanie praw autorskich. W jaki sposób kształtują się prawa autorskie w Internecie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak można legalnie przyzwolić na korzystanie z utworu.

31 marca 2021

Copyright - czy ten znak jest konieczny?

Znak Copyright - przyjęło się, że opatrzenie danego dzieła symbolem C w kółku "©" - przyznaje mu ochronę autorską. Jednak oznaczenie to nie jest konieczne, aby dany wytwór był chroniony prawem autorskim, ponieważ taka ochrona przysługuje z mocy prawa.

19 marca 2019

Ochrona praw autorskich - co warto wiedzieć?

Czy wiesz, czym jest ochrona praw autorskich oraz jak długo chronione są prawa autorskie? Czy dla zaistnienia ochrony należy spełnić jakiekolwiek wymagania? Jakie są sankcje karne za nieprzestrzeganie ochrony praw autorskich? Sprawdź!

15 lutego 2018

Naruszenie praw autorskich do zdjęć produktu

Korzystanie ze zdjęć zamieszczonych na portalach e-sklepów stanowi naruszenie praw autorskich sprzedawcy. Osoba pobierająca i publikująca takie fotografie może zostać pociągnięta do odpowiedzialności. Dowiedz się, jak wygląda to od strony prawnej.

13 lutego 2018

Ochrona praw autorskich do utworu

Prawo autorskie nazywane jest również prawem własności intelektualnej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest ochrona praw autorskich do utworu, od czego zależy, jaki podział praw autorskich wyróżniamy oraz kiedy prawa autorskie wygasają.

10 stycznia 2018

Kiedy pracownik jest twórcą i co to oznacza dla pracodawcy?

Które przepisy mówią o tym, kto ma prawo do dzieła, w przypadku gdy zostało wykonane przez osobę zatrudnioną na podstawie stosunku pracy? Kiedy możemy mówić, że pracownik jest twórcą? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

19 stycznia 2017

Prawa autorskie do pomysłu - czy to możliwe?

Wymyśliłam oryginalny sposób ozdabiania ulotek. Czy mam prawa autorskie do pomysłu na ten wzór?

2 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów