0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: odstapienie-od-umowy-zawartej-na-odleglosc

Artykuły:

Odstąpienie od umowy w terminie 14 dni - czy przedsiębiorca ma prawo?

Od 2021 roku przedsiębiorcy mogą skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy. Czy odstąpienie od umowy może dla klientów biznesowych przebiegać w takim sam sposób jak u osób fizycznych? Jakie są zasady i terminy? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

24 sierpnia 2022

Odstąpienie od umowy bez zwrotu towaru przy sprzedaży bezpośredniej

Przy sprzedaży towaru przez przedsiębiorcę w niektórych przypadkach kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy. W artykule analizujemy, czy możliwe jest odstąpienie od umowy bez zwrotu towaru. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

7 kwietnia 2022

Jaki jest termin na zwrot towaru zakupionego w sklepie internetowym?

Na odstąpienie od umowy zawartej na odległość jest 14 dni od otrzymania rzeczy. A jaki jest termin na zwrot towaru?

11 kwietnia 2019

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

Odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyny jest przywilejem konsumenta, chroniącym jego interes ze względu na niemożność zapoznania się z oferowanymi przez profesjonalistę produktami czy usługami. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

28 marca 2019

Odstąpienie od umowy w sklepie internetowym a koszty z nim związane

Szczególnym uprawnieniem konsumenta (osoby prywatnej) w transakcjach zawieranych na odległość jest odstąpienie od umowy w sklepie internetowym. Przeczytaj i dowiedz się więcej, o kosztach jakie generuje odstąpienie od umowy oraz kto je ponosi!

31 grudnia 2018

Jakie są wyjątki od prawa odstąpienia od umowy w e-sklepie?

Czy wszystkim klientom sklepów internetowych przysługuje prawo odstąpienia od umowy? W ciągu ilu dni można oddać towar i otrzymać zwrot pieniędzy? Czy istnieją jakieś wyjątki od prawa odstąpienia od umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

28 września 2017

Odstąpienie od umowy zawartej w ramach aukcji internetowej

Zawarcie umowy kupna-sprzedaży na aukcjach internetowych wiąże się z niejasnym stanem prawnym. Odstąpienie od umowy możliwe jest w terminie 14 dni od daty dostarczenia towaru. Sprawdź, jakie przepisy regulują te kwestię i jak to wygląda w praktyce.

25 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów