0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: okres-rozliczeniowy

Artykuły:

Systemy czasu pracy - przewodnik

Kodeks pracy określa, jakie systemy czasu pracy mogą być stosowane przez pracodawców. Jak można wyróżnić systemu? Czym się charakteryzują poszczególne systemy? Przeczytaj i dowiedz się, jak wygląda praca w poszczególnych systemach czasu pracy!

27 czerwca 2023

Czas pracy pracownika - podstawowe zagadnienia

Pojęcie określające długość pracy jak i jego organizację to czas pracy. Czy wymiar czasu pracy zależy od rodzaju zawartej umowy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat czasu pracy oraz okresów rozliczeniowych pracowników!

14 kwietnia 2023

Równoważny czas pracy - ile dni pod rząd może pracować pracownik?

W każdej firmie mogą występować różne systemy czasu pracy. Równoważny czas pracy pozwala na pracę powyżej 8 godzin dziennie. Jak rozliczać taki system czasu pracy? Czy mogą wystąpić nadgodziny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 kwietnia 2023

Wysłanie części pracowników do pracy w innym państwie – czy okres rozliczeniowy wymaga wydłużenia?

Często zdarza się, że pracownik wysyłany jest do pracy w innym państwie. Czy powoduje to, że ich okres rozliczeniowy zostaje wydłużony? Czy jest to obowiązkiem pracodawcy? Czy za przedłużenie okresu rozliczeniowego należy się dodatkowe wynagrodzenie?

24 stycznia 2023

Rozliczanie czasu pracy w przypadku przepracowania niepełnego okresu rozliczeniowego

Prawidłowe rozliczanie czasu pracy ma istotne znaczenie, gdyż na tej podstawie ustalane jest należne pracownikowi wynagrodzenie. Co w przypadku gdy pracownik nie przepracuje pełnego okresu rozliczeniowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

18 listopada 2022

Wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego jest opłacalne!

Wprowadzenie rocznego okresu rozliczeniowego w określonych przypadkach może być bardzo opłacalne. Jednak należy przy tym pamiętać o wielu zmiennych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy wprowadzić dłuższy okres rozliczeniowy!

13 stycznia 2022

Normatywny czas pracy - co to oznacza?

Czas pracy podlega pewnym normom. Jaka jest różnica pomiędzy czasem pracy normatywnym a nominalnym? Czy normatywny czas pracy to jest to samo co wymiar czasu? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat nominalnego czasu pracy w firmie!

3 marca 2021

Ile powinien wynosić okres rozliczeniowy czasu pracy?

Okres rozliczeniowy w firmie pozwala na bardziej elastyczne zarządzanie czasem pracy pracowników. Długości okresów rozliczeniowych są różne i często zależą od systemu czasu pracy obowiązującego w firmie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 lipca 2020

Okres rozliczeniowy oraz grafik pracy - jak je ustalić?

Jednym z obowiązków pracodawcy jest sporządzenie rozkładu czasu pracy na cały okres rozliczeniowy lub na okres krótszy, wynoszący co najmniej jeden miesiąc. O czym pamiętać tworząc rozkład czasu pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 marca 2020

Roczny okres rozliczeniowy - jak go wprowadzić?

W każdym systemie czasu pracy można wprowadzić roczny okres rozliczeniowy. Może on pokryć się z rokiem kalendarzowym. Pracodawco, jeśli zastanawiasz się, jak przedłużyć okres rozliczeniowy do 12 miesięcy, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

3 września 2018

Książka przychodów - obowiązek przedsiębiorcy

Książka przychodów to obligatoryjna ewidencja księgowa dla mikro i małych przedsiębiorstw, które nie przekroczyły w danym roku rozliczeniowym danego pułapu przychodów. Można ją prowadzić tradycyjnie bądź w sposób nowoczesny - elektronicznie.

10 sierpnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów