0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: pkpir

Artykuły:

Czy numerowanie dowodów księgowych w PKPiR jest obowiązkowe?

Czy numerowanie dowodów księgowych w PKPiR jest koniecznością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy numerować dokumenty w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz co grozi w przypadku braku numeracji dokumentów księgowych.

12 sierpnia 2022

Zamknięcie PKPiR – jakich czynności należy dokonać?

Wraz z zakończeniem roku podatkowego, podatnik prowadzący księgowość w oparciu o Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów musi pamiętać o obowiązku sporządzenia spisu z natury oraz zamknięciu księgi. Zamknięcie PKPiR – jakich czynności należy dokonać?

3 grudnia 2021

Jak należy zaksięgować zwrot VAT-REF w PKPiR?

VAT-REF to zwrot zagranicznego podatku VAT. Kto może o niego wystąpić? Jak przebiega procedura i jakie są terminy jej załatwienia? Jakie wydatki obejmuje ten podatek? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego, na temat księgowania VAT-REF w PKPiR!

13 czerwca 2019

Dotacje, refundacje oraz ustalenie wyniku finansowego w PKPiR

Ustalenie wyniku finansowego na koniec roku, rozliczenie dotacji i refundacji to jedne z nielicznych problemów z jakimi muszą zmierzyć się podmioty rozliczające się w ramach PKPiR. Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

2 września 2016

Koszty uzyskania przychodów - cz. I

Aby prawidłowo wyliczyć zobowiązanie podatkowe z tytułu PIT przedsiębiorca powinien zewidencjonować koszty uzyskania przychodów. Sprawdź, jakie wydatki mogą stanowić koszt firmowy oraz jak należy je dokumentować.

18 sierpnia 2016

Kto nie musi prowadzić KPiR?

Nie każdy przedsiębiorca musi prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. Obowiązek ten nie dotyczy osób, które:

28 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów