0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: procedura-moss

Artykuły:

Procedura MOSS - jak przebiega u podatnika zwolnionego z VAT?

Wraz z wprowadzonymi zmianami procedura MOSS jest teraz także dostępna, gdy usługi TNE dla osób prywatnych z innych krajów UE świadczone są przez podatnika zwolnionego w Polsce z VAT. Dowiedz się, jak względem MOSS określić miejsce świadczenia usługi TNE!

30 sierpnia 2021

Procedura MOSS - wszystko co warto wiedzieć cz.2

Procedura MOSS daje możliwość świadczenie niektórych usług dla zagranicznych kontrahentów bez obowiązku rejestracji w każdym kraju do VAT. Kto może z niej skorzystać oraz o czym należy pamiętać przy stosowaniu procedury VAT MOSS? Przeczytaj artykuł!

27 sierpnia 2021

Procedura MOSS - wszystko co warto wiedzieć cz.1

Świadczenie usług telekomunikacyjnych za granicą na rzecz osób prywatnych nieprowadzących żadnej działalności gospodarczej może być rozliczanie za pomocą szczególnej procedury rozliczania VAT. Sprawdź, czym jest procedura MOSS oraz jak z niej skorzystać .

26 sierpnia 2021

Nowa procedura MOSS - zasady rozliczenia VAT

Procedura MOSS stanowi uproszczenie dla części przedsiębiorców, dzięki której nie mają oni obowiązku rejestracji dla celów VAT w każdym kraju świadczenia usług. Sprawdź, jak wyglądają zasady rozliczenia VAT przy wykorzystaniu nowej procedury MOSS!

7 maja 2019

Procedura MOSS - jakie zmiany zostały wprowadzone w 2019 roku?

Czym jest procedura MOSS? Kto jest zobowiązany do stosowania procedury MOSS? Jakie obowiązki ewidencyjne i proceduralne zostały zmienione? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakie zmiany w procedurze MOSS zostały wprowadzone w 2019 roku.

28 lutego 2019

VAT Mini One Stop Shop - dodatkowe ewidencje

Na mocy nowelizacji ustawy o VAT zostały wdrożone przepisy unijne oraz procedury Mini One Stop Shop. Wiąże się to między innymi z koniecznością prowadzenia dodatkowej ewidencji. Jakie dodatkowe obowiązki są z tym związane? Przeczytaj więcej na ten temat!

22 września 2016

Rejestracja podatników zwolnionych z opodatkowania w systemie MOSS

Czy podatnicy zwolnieni z VAT mają prawo do świadczenia usług na terenie UE? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak powinna przebiegać rejestracja podatników zwolnionych z opodatkowania w systemie MOSS!

22 stycznia 2016

Procedura Mini One Stop Shop (MOSS) - płatność podatku

Z dniem 1 stycznia 2015 roku weszły w życie nowe regulacje w zakresie podatku VAT. Jedna z nich dotyczy procedury MOSS, czyli Mini One Stop Shop. Na czym polega i z jakimi obowiązkami podatkowymi się wiąże? Wyjaśniamy poniżej.

16 kwietnia 2015

Ewidencja MOSS (Mini One Stop Shop) - wzór z omówieniem

Ewidencja MOSS (Mini One Stop Shop) ma umożliwić wyszczególnienie wszystkich przeprowadzonych transakcji dotyczących danego kraju konsumpcji. Sprawdź, jak prawidłowo ją prowadzić! Do pobrania darmowy wzór ewidencji MOSS w formacie DOCX oraz PDF.

23 marca 2015

Ustalanie miejsca konsumpcji usług w procedurze MOSS

Sprawdź, w jaki sposób ustalić miejsce konsumpcji usług elektronicznych, nadawczych i telekomunikacyjnych w procedurze MOSS (Mini One Stop Shop).

9 grudnia 2014

Państwo identyfikacji i konsumpcji - Mini One Stop Shop

Kolejne zmiany w Ustawie o podatku od towarów i usług - w tym wypadku będzie to nowelizacja wynikająca z prawodawstwa unijnego. W życie wchodzi procedura Mini One Stop Shop. Sprawdź kogo obowiązuje i na czym polega!

16 czerwca 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów