0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: przeciwdzialanie-praniu-pieniedzy

Artykuły:

Czy przeciwdziałanie praniu pieniędzy przez prawników jest ich obowiązkiem?

Od 31 października 2021 roku niektóre podmioty zobowiązane są do stosowania regulacji w zakresie przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Czy przeciwdziałanie praniu pieniędzy przez prawników jest również ich nowym obowiązkiem? Przeczytaj i dowiedz się!

5 stycznia 2022

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy a instytucja obowiązana

Biura rachunkowe zyskały nowe obowiązki w ramach procedury AML, której celem jest przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Przedstawiamy, czy wszyscy przedsiębiorcy mają obowiązek stosować procedurę AML i kim jest instytucja obowiązana

24 grudnia 2021

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML) - biuro rachunkowe jako instytucja obowiązana

AML – Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu od 31 lipca dotyczy biura rachunkowe nawet te rozliczające małych podatników u których zagrożenie jest niskie. Dowiedz się z artykułu, czym jest AML oraz jakie są jej konsekwencje?

26 października 2021

Kontrola biur rachunkowych a przeciwdziałanie praniu pieniędzy

Ustawodawca nałożył na biura rachunkowe nowy obowiązek jakim jest wdrożenie procedur AML mających na celu przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Dowiedz się, jak przygotować się do zmian w zakresie AML, na czym polegają kontrole stosowania tych procedur!

25 października 2021

System Informacji Finansowej – nowy projekt Ministerstwa Finansów

Rząd przygotowuje nowy projekt umożliwiający organom ścigania dostęp do informacji pozwalających przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Jakich konkretnie instytucji dotyczy? Dowiedz się czym jest System Informacji Finansowej!

1 grudnia 2020

Pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu - sposoby przeciwdziałania

Pranie pieniędzy może wydawać się kontrowersyjnym tematem pośród przedsiębiorców, jednak należy pamiętać, że niektóre podmioty gospodarcze są zobowiązane do kontroli transakcji swoich klientów. Na co wówczas należy zwracać uwagę? Sprawdź w artykule!

14 grudnia 2018

Jak wygląda w praktyce przeciwdziałanie praniu pieniędzy?

Przestępstwo oszustw finansowych jest znane nie od dziś, dlatego nowe przepisy mają zwiększyć efektywność systemów zapobiegania terroryzmowi i pozwolą na przeciwdziałanie praniu pieniędzy. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 grudnia 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów