0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: sprzedaz-wysylkowa-z-terytorium-kraju

Artykuły:

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju – jakie są obowiązki podatnika?

Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju to dostawa towarów wysłanych lub transportowanych przez podatnika VAT lub na jego rzecz z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego innego niż terytorium kraju. Jakie limity obowiązują przy sprzedaży?

28 czerwca 2021

Sprzedaż wysyłkowa - jak prawidłowo rozliczyć?

Sprzedaż wysyłkowa staje coraz bardziej popularna jako forma działalności. Coraz bardziej popularne są także zakupy na odległość. Ceny w sklepach internetowych są często niższe. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż wysyłkową!

18 maja 2021

VAT przy sprzedaży wysyłkowej za granicę - jak opodatkować?

Mimo, że sprzedaż wysyłkowa poza granice kraju wiąże się z większą ilością formalności, to część podatników decyduje się na nią ze względu na niższą stawkę podatku VAT. Dowiedz się, jak wygląda opodatkowanie VAT przy sprzedaży wysyłkowej za granicę!

5 października 2020

Wywóz towarów w sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju- dokumentacja

Prawidłowe rozliczenie sprzedaży wysyłkowej za granicę wiąże się również ze sporządzeniem odpowiedniej dokumentacji wymaganej przez organy podatkowe. Sprawdź, jak prawidłowo udokumentować wywóz towarów w sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju!

19 sierpnia 2019

Sprzedaż wysyłkowa do krajów unijnych - czy można przekroczyć limit?

Sprzedaż wysyłkowa - czym jest i jakie obowiązki względem niej musi wypełniać przedsiębiorca? Co w sytuacji kiedy limit sprzedaży wysyłkowej zostanie przekroczony? Jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż wysyłkową? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

29 kwietnia 2019

Zakup i dostawa towarów w Unii - kto płaci VAT?

Nie każdy zakup i dostawa towarów w Unii Europejskiej stanowi wewnątrzwspólnotową transakcję na gruncie przepisów ustawy o VAT. Jakie są między nimi różnice i jak je prawidłowo rozliczyć? Kto płaci VAT przy takich transakcjach? Dowiedz się więcej!

5 czerwca 2017

Sprzedaż wysyłkowa za granicę a obowiązek wystawienia faktury

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową za granicę? Czy wiesz jak opodatkować sprzedaż wysyłkową na rzecz zagranicznego kontrahenta z terytorium Polski? Sprawdź, czy sprzedaż wysyłkowa za granicę generuje obowiązek wystawiania faktur! Przeczytaj!

20 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów