0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

26 wyników dla tematu: swiadczenia-chorobowe

Artykuły:

Zasiłek chorobowy a wykonywanie pracy przez przedsiębiorcę

Kiedy przedsiębiorcy przysługuje prawo do zasiłku chorobowego? Czy przedsiębiorca pobierający zasiłek chorobowy może wykonywać działalność gospodarczą? W jakiej sytuacji przedsiębiorca traci prawo do świadczenia chorobowego? Przeczytaj w artykule!

23 kwietnia 2024

Odprawa pracownicza - czy podlega opodatkowaniu PIT?

Pracownicy często mają wątpliwości czy odprawa pracownicza w związku z rozwiązaniem stosunku pracy musi być opodatkowana podatkiem dochodowym PIT. Wątpliwości wzbudza zapis w ustawie PIT, który przewiduje zwolnienie z podatku dla otrzymanych odszkodowań.

27 marca 2024

Minimalne wynagrodzenie a wysokość świadczeń chorobowych w 2024 r.

Od wysokości kwoty wynagrodzenia zależy wysokość świadczeń chorobowych czyli wynagrodzenia chorobowego lub zasiłków. Natomiast płaca minimalna w 2024 r. zmieni się dwukrotnie. Sprawdź jaka będzie podstawa tych świadczeń przy wynagrodzeniu minimalnym!

28 lutego 2024

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2024

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2024 roku!

26 stycznia 2024

Świadczenia chorobowe wypłacane na przełomie roku - co musisz wiedzieć?

Pracownik ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego, w razie orzeczonej niezdolności do pracy spowodowanej chorobą. Jak świadczenia chorobowe wypłacane na przełomie roku wpływają na prawo do zasiłku? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

16 listopada 2023

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2023

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2023 roku!

15 listopada 2023

Świadczenia chorobowe

Jak poprawnie wyliczyć wynagrodzenia i zasiłki chorobowe pracowników? Pobierz darmowy ebook: Świadczenia chorobowe i dowiedz się!

4 lipca 2023

Preferencyjny zasiłek chorobowy – komu przysługuje?

W czasie pandemii zostały wprowadzone korzystne zmiany wymiaru zasiłku chorobowego. Nie dotyczą one jednak każdego. Komu przysługuje preferencyjny zasiłek chorobowy w wysokości 100%? Jak go otrzymać? Sprawdź więcej informacji!

9 lutego 2023

Jakie są świadczenia chorobowe po zakończeniu nauki zawodu?

Pracownik uczący się zawodu lub odbywający przyuczenie do wykonywania określonej pracy jest zatrudniony na czas nieokreślony. W tym okresie podlega chorobowemu na ogólnych zasadach. Dowiedz się jakie są świadczenia chorobowe po zakończeniu nauki zawodu!

11 kwietnia 2022

Świadczenia chorobowe przy zaległościach składkowych – najnowsze zmiany w prawie

W 2022 roku zmieniły się przepisy dotyczące zasiłków. W ramach zmian dodano przepis określający termin przedawnienia się prawa do należności z ubezpieczenia chorobowego. Czy świadczenia chorobowe przysługują jeśli płatnik jest zadłużony? Sprawdź to!

11 marca 2022

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2022

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2022 roku!

1 stycznia 2022

Od kiedy wyższe świadczenia za czas kwarantanny i izolacji?

Obecnie pracownik, który przebywa na kwarantannie, zarobi mniej, otrzymuje bowiem świadczenie chorobowe. Nowy projekt przewiduje wyższe świadczenia za czas kwarantanny i izolacji. Przeczytaj i dowiedz się więcej o wyższych świadczeniach chorobowych!

22 stycznia 2021

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2021

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2021 roku!

1 stycznia 2021

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2020

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2020 roku!

17 listopada 2020

Ile wynoszą świadczenia chorobowe w 2019 roku?

Wzrost minimalnego wynagrodzenia z 2100 zł do 2250 zł brutto spowoduje podwyżkę świadczeń chorobowych. Wysokość świadczeń chorobowych zależy m.in. od czasu niezdolności do pracy i wieku pracownika. Przeczytaj, o ile wzrosną świadczenia chorobowe w 2019!

4 kwietnia 2019

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników w 2019

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2019 roku!

4 stycznia 2019

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników - 2018

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2019 roku!

7 grudnia 2017

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników - 2017

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2017 roku!

1 stycznia 2017

Dokumenty do ZUS w celu wypłaty zasiłków

Poznaj formalności związane z uzyskaniem zasiłków z ZUS.

6 października 2016

Najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników - 2016

Ubezpieczeni zatrudnieni w ramach stosunku pracy mają zagwarantowaną kwotę minimalnego wynagrodzenia. Na jego podstawie obliczana jest najniższa podstawa wymiaru świadczeń chorobowych dla pracowników na dany rok. Sprawdź ile wynosi w 2016 roku!

1 stycznia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów