0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: urlop-ojcowski

Artykuły:

Na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy?

Nowelizacja Kodeksu Pracy wprowadza istotne zmiany w zakresie ochrony praw pracowniczych. Zmiany mają mieć wpływ na stałość zatrudnienia. Dowiedz się, na czym polega zakaz przygotowań do rozwiązania stosunku pracy i jakich grup pracowników dotyczy!

21 czerwca 2024

Jak wnioskować o urlop ojcowski przedsiębiorcy?

Czy każdy przedsiębiorca może skorzystać z urlopów związanych z rodzicielstwem? Jakich formalności musi dochować i jakie procedury przejść, aby otrzymać wypłatę zasiłku macierzyńskiego? Z czym wiąże się urlop ojcowski przedsiębiorcy? Przekonaj się!

19 marca 2024

Urlop ojcowski 2024 - jakie są zasady jego przyznawania?

Mężczyźni, którzy zostają rodzicami, mogą skorzystać z urlopu ojcowskiego. Urlop ojcowski przysługuje tylko po spełnieniu określonych warunków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kto może z niego skorzystać i na jakich zasadach!

21 lutego 2024

Urlop ojcowski w 2024 w dokumentach rozliczeniowych ZUS małego i dużego płatnika

Na dzień 30. listopada roku zatrudniałeś do 20 pracowników - a może jesteś większym przedsiębiorcą? Przeczytaj artykuł i dowiedź się jakie obowiązki posiadasz jako mały, a jakie jako duży, płatnik ZUS gdy Twój pracownik składa podanie o urlop ojcowski.

16 lutego 2024

Wnioski dotyczące uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem

Wraz ze zmianą Kodeksu pracy w 2023 roku zmieniona także rozporządzenie, które reguluje wnioski dotyczące uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem. Co zmieniło się w tym zakresie? Jakie dokumenty należy załączyć do składanych wniosków? Sprawdź!

22 sierpnia 2023

Wniosek o urlop ojcowski - darmowy wzór z szerokim omówieniem

Urodziło Ci się dziecko? Sprawdź, czym jest urlop ojcowski! Przeczytaj i dowiedz się kiedy i komu przysługuje takie prawo oraz co powinien zawierać wniosek o urlop ojcowski! Wzór do pobrania za darmo w formacie docx oraz pdf.

29 maja 2023

Urlop tacierzyński i ojcowski, gdy matka dziecka nie pracuje

Urlop tacierzyński stanowi część urlopu macierzyńskiego, z którego nie korzysta matka dziecka. Należy zatem odnosić do niego przepisy Kodeksu pracy dotyczące macierzyńskiego. Czy urlop tacierzyński jest możliwy jak matka dziecka nie pracuje? Dowiedz się!

9 maja 2023

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Prawo do urlopu ojcowskiego a prowadzenie działalności przed zatrudnieniem

Jak zweryfikować czy pracownik ma prawo do urlopu ojcowskiego, jeśli przed rozpoczęciem pracy prowadził działalność gospodarczą? Czy żądanie oświadczenia jest w tej sytuacji wystarczające? Jak można to inaczej sprawdzić?Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

24 marca 2020

Przerwanie urlopu ojcowskiego z powodu choroby - czy jest możliwe?

Przerwanie urlopu ojcowskiego z powodu choroby będzie możliwe, jeśli zwolnienie zostało wystawione na dziecko. Sprawdź!

26 listopada 2019

Urlop tacierzyński czyli ojcowie idą na urlop

Matka nie ma obowiązku wykorzystania całego urlopu macierzyńskiego - ma prawo z niego zrezygnować na rzecz ojca dziecka. Czy wiesz, jakich formalności trzeba dopełnić, aby otrzymać urlop tacierzyński? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

8 lipca 2019

Urlop ojcowski – czy można skorzystać z niego na wypowiedzeniu?

Urlop ojcowski jest uprawnieniem pracowniczym, z którego może skorzystać zarówno biologiczny ojciec dziecka, jak i ojciec dziecka przysposobionego. Urlop ten wynosi 2 tygodnie i można z niego skorzystać również w trakcie okresu wypowiedzenia. Przeczytaj!

30 stycznia 2019

Urlop rodzicielski - wszystko co warto wiedzieć

Urlop rodzicielski jest jednym z przywilejów przysługujących osobom, którym urodziło się dziecko bądź zdecydowali się na adopcję. Jaki jest jego wymiar? Czy jest możliwość połączenia go z pracą? Sprawdź! Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

11 lipca 2017

Urlop macierzyński dla ojca dziecka i urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego

Planujesz powiększenie rodziny? Jeśli chcesz, możesz zostać z dzieckiem w domu nawet rok. Urlop macierzyński przysługuje zarówno rodzicom biologicznym, jak i przysposabiającym. Dowiedz się, jakie masz prawa w pracy, jako młody rodzic.

16 marca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów