0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: urlop-rodzicielski

Artykuły:

Wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pracodawca może zwolnić pracownika bez względu na to, z jakiego urlopu wraca on do pracy. Czy wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim jest możliwe? Jakie warunki nalezy spełnić? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 czerwca 2023

Nowe świadectwo pracy 23 maja 2023 roku!

Nowe świadectwo pracy wynikające z dyrektywy unijnej, tzw. dyrektywy work-life balance, obowiązuje od 23 maja br. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wygląda nowe świadectwo pracy!

18 maja 2023

Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego 2023

Nowe przepisy Kodeksu pracy związane są z wdrożeniem unijnych dyrektyw. Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego nie są oczywiste. Co się zmieniło? Jak wyglądają przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego? Przeczytaj ten artykuł!

24 kwietnia 2023

Urlopy związane z rodzicielstwem – co się zmieni od 2023 r.?

Przepisy unijne ułatwiające łączenie życia rodzinnego z wykonywaniem pracy miały wejść w życie już 2 sierpnia, Kodeks pracy nie został na czas znowelizowany. Nowe przepisy weszły w życie w 2023 roku. Jak wyliczane są urlopy związane z rodzicielstwem?

12 kwietnia 2023

Ile wynosi urlop rodzicielski na dziecko niepełnosprawne?

W projekcie kodeksu pracy w związku z wdrożeniem dyrektyw UE pojawiły się nowe uprawnienia dla rodziców. Jednym z nich jest wydłużony urlop rodzicielski na dziecko niepełnosprawne i nieuleczalnie chore. Przeczytaj kto ma do niego prawo!

3 października 2022

Urlop rodzicielski - kto może się o niego starać?

Urlop rodzicielski jest jednym z uprawnień pracowników, którym urodziło się dziecko bądź tym, którzy zdecydowali się na adopcję. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jaki jest wymiar tego urlopu oraz czy zasiłek macierzyński przysługuje w stałej wysokości!

9 sierpnia 2022

Wypadek przy pracy w trakcie urlopu rodzicielskiego a zasiłek chorobowy

Pracownik ma prawo do skorzystania z urlopu rodzicielskiego po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Czy wypadek przy pracy w trakcie urlopu rodzicielskiego powoduje konieczność wypłaty zasiłku chorobowego? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

8 lipca 2022

Planowane w 2022 roku zmiany w Kodeksie pracy związane z rodzicielstwem

Wraz z początkiem nowego roku wprowadzone zostaną zmiany w Kodeksie pracy. Zmiany mają one dotyczyć tzw. work-life balance, czyli równowagi w życiu osobistym i zawodowym w stosunku do rodziców wychowujących dzieci. Co ma się zmienić? Przeczytaj!

21 czerwca 2022

Jaki urlop przysługuje pracownikowi? Poznaj osobnicze rodzaje urlopów!

Pracodawca musi wiedzieć, kiedy udzielić pracownikowi urlop, a kiedy nie jest do tego zobowiązany. Zatrudniony natomiast powinien znać swoje prawa i obowiązki obowiązujące na tej płaszczyźnie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

13 czerwca 2022

Urlop rodzicielski dla ojca – dyrektywa UE wprowadza zmiany!

Dyrektywa UE „work-life balance” wprowadziła w życie przepisy mające na celu promocję równości kobiet i mężczyzn. Zakłada ona m.in. minimum 2-miesięczny urlop rodzicielski dla ojców. Jak odnoszą się do tych zapisów polskie władze? Przeczytaj i sprawdź!

13 lipca 2020

Wydłużenie urlopu rodzicielskiego a zasiłek macierzyński

Niekiedy zdarza się tak, że rodzice postanawiają powrócić do pracy w trakcie urlopów związanych z rodzicielstwem. Ma to związek głównie z kwestiami finansowymi. Jak w tej sytuacji wydłużenie urlopu rodzicielskiego wpływa na zasiłek macierzyński? Sprawdź!

12 stycznia 2019

Łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą a opłacanie składek FP i FGŚP

Coraz więcej osób decyduje się na łączenie urlopu rodzicielskiego z pracą. Czy pracodawca ma obowiązek opłacania składek na FP i FGŚP pracownika przebywającego na takim urlopie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie!

27 grudnia 2018

Wyrównanie zasiłku macierzyńskiego w przypadku rezygnacji z urlopu rodzicielskiego

Rodzice dziecka mają prawo skorzystać z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Co się stanie, jeśli matka, która zdeklarowała wcześniej chęć korzystania z urlopu rodzicielskiego, zrezygnuje z niego? Czy nastąpi wyrównanie zasiłku macierzyńskiego?

19 stycznia 2018

Urlop rodzicielski - co warto wiedzieć na ten temat?

Urlop rodzicielski obowiązuje od 17 czerwca 2013. Jego nazwa jest adekwatna do funkcji jaką spełnia, gdyż mogą z niego korzystać obydwoje rodzice. Przeczytaj koniecznie nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat urlopu rodzicielskiego dla rodziców!

3 sierpnia 2017

Urlop rodzicielski - wszystko co warto wiedzieć

Urlop rodzicielski jest jednym z przywilejów przysługujących osobom, którym urodziło się dziecko bądź zdecydowali się na adopcję. Jaki jest jego wymiar? Czy jest możliwość połączenia go z pracą? Sprawdź! Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

11 lipca 2017

Urlop macierzyński według nowych zasad

Od nowego roku w życie weszły zmiany odnośnie możliwości wykorzystania urlopu macierzyńskiego. Czy wiesz, jak możesz rozłożyć urlop macierzyński przed i po porodzie? Jaka część może być wykorzystana przez ojca dziecka? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

8 listopada 2016

Czy pracownica traci prawo do urlopu rodzicielskiego, gdy dziecko uczęszcza do żłobka?

Czy pracownica przebywająca na urlopie rodzicielskim, zapisując dziecko do żłobka, traci urlop rodzicielski?

2 czerwca 2015

Urlop macierzyński dla ojca dziecka i urlop na warunkach urlopu macierzyńskiego

Planujesz powiększenie rodziny? Jeśli chcesz, możesz zostać z dzieckiem w domu nawet rok. Urlop macierzyński przysługuje zarówno rodzicom biologicznym, jak i przysposabiającym. Dowiedz się, jakie masz prawa w pracy, jako młody rodzic.

16 marca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów