0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: wydatki-na-wlasne-cele-mieszkaniowe

Artykuły:

Wydatki na własne cele mieszkaniowe a zakup lokum dla teściowej

Wydatki na własne cele mieszkaniowe mogą zostać zwolnione z podatku. Jakie przesłanki muszą zostać spełnione, aby takie zwolnienie przysługiwało? Czy można skorzystać ze zwolnienia, gdy w zakupionym lokalu ma zamieszkać teściowa? Czytaj więcej w artykule!

14 lutego 2023

Wydatki na własne cele mieszkaniowe a zakup komórki lokatorskiej

W artykule rozpatrzymy przypadek, kiedy wydatki na własne cele mieszkaniowe obejmą również zakup komórki lokatorskiej. Jakie warunki muszą zostać spełnione, aby można było uznać taki zakup za wydatek na własne cele mieszkaniowe? Sprawdź katalog wydatków!

14 grudnia 2022

Zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe

Sprzedając nieruchomość przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego nabycia możesz uniknąć podatku jeśli środki ze sprzedaży przeznaczysz na cele mieszkaniowe. Czy możemy potraktować zakup garażu jako wydatek na własne cele mieszkaniowe?

29 września 2022

Czy zakup mebli na własne cele mieszkaniowe jest możliwy?

Ponoszenie wydatków na własne cele mieszkaniowe może uprawniać do skorzystania ze zwolnienia podatkowego przy sprzedaży nieruchomości mieszkalnej. Czy zakup mebli na własne cele mieszkaniowe może również zostać zwolniony z podatku? Podpowiadamy!

17 marca 2022

Własne cele mieszkaniowe a umowa deweloperska – interpretacja MF

Wydatki na własne cele mieszkaniowe to zwolnienie w PIT, w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości przed upływem 5 lat, licząc od końca roku w którym została nabyta. MF wydało w tym zakresie interpretację ogólną. Czy jest ona korzystana dla podatników?

24 grudnia 2021

Spłata pożyczki jako wydatek na własne cele mieszkaniowe

Ustawa PIT zawiera zamknięty katalog wydatków kwalifikowanych jako własne cele mieszkaniowe. Jednym z elementów tego katalogu jest spłata pożyczki, jednakże nie w każdym przypadku. jakie warunki trzeba spełnić żeby skorzystać ze zwolnienia? Przeczytaj!

17 listopada 2021

Czy zakup mieszkania na kredyt będzie bardziej opłacalny?

Polski Ład doprecyzował kwestię identyfikacji wydatków dotyczących celów mieszkaniowych. Kwestia dotyczy spłaty kredytów. Już niedługo będzie można go doliczyć do wydatków na cele mieszkaniowe, aby zakup mieszkania na kredyt był bardziej opłacalny.

3 września 2021

Ulga mieszkaniowa w PIT: Zakup komórki lokatorskiej i remont garażu

Czy ulga mieszkaniowa w PIT obejmuje wydatki na wspólne cele mieszkaniowe, takie jak remont garażu i nabycie komórki?

23 lutego 2021

Altana na działce – czy to wydatek na własne cele mieszkaniowe?

Z ulgi mieszkaniowej może skorzystać podatnik, który w terminie 2 lat od końca roku podatkowego, w którym sprzeda nieruchomość poniesie inny wydatek na własne cele mieszkaniowe. Czy zatem zakup altany lub domu letniskowego pozwala na skorzystanie z ulgi?

3 czerwca 2019

Ulga mieszkaniowa w PIT a wydatki uprawniające do zwolnienia - część 3

Podatnicy dokonujący sprzedaży nieruchomości w niektórych przypadkach mogą uniknąć opodatkowania danej transakcji. Jedną z opcji ustawowych jest ulga mieszkaniowa w PIT. Sprawdź, jakie wydatki uprawniają do zwolnienia z podatku ze sprzedaży mieszkania!

31 maja 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów