0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: wypowiedzenie-umowy-o-prace-na-czas-nieokreslony

Artykuły:

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony a podanie przyczyny

Czy osoba składająca wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony musi podać przyczynę swojej decyzji? Przeczytaj!

18 stycznia 2023

Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem art. 30 § 1 pkt 2 kp

Jednym ze sposób rozwiązania umowy o pracę jest rozwiązanie umowy na mocy art. 30 § 1 pkt 2 kp poprzez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Co powinno zawierać wypowiedzenie umowy o pracę? Przeczytaj w artykule!

12 stycznia 2023

Kiedy i w jakiej formie złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

Przygotowując wypowiedzenie umowy o pracę dla pracownika, należy ustalić, ile powinien wynosić okres wypowiedzenia. Następnym krokiem jest wręczenie wypowiedzenia. Dowiedz się, w jakiej formie i kiedy złożyć wypowiedzenie, aby było skuteczne!

8 marca 2022

Pozorna likwidacja stanowiska pracy jako przyczyna rozwiązania umowy

Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony powinno zostać dobrze uzasadnione. Pozorna likwidacja stanowiska pracy może mieć wiele negatywnych konsekwencji dla pracodawcy. Kiedy i jaki powód jest wiarygodny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 lutego 2022

Wypowiedzenie umowy o pracę - jak prawidłowo złożyć?

Wypowiedzenie umowy o pracę skutkuje zakończeniem stosunku pracy z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Czy zgoda drugiej strony jest konieczna aby wypowiedzenie było skuteczne? Przeczytaj i dowiedz się więcej jak złożyć wypowiedzenie aby było skuteczne!

20 marca 2018

Likwidacja stanowiska pracy a obowiązki przedsiębiorcy

Likwidacja stanowiska pracy jest jedną z przyczyn rozwiązania umowy o pracę z powodów niedotyczących pracowników. Może to spowodować konieczność wypłaty odprawy pieniężnej dla zwolnionego pracownika. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

31 marca 2017

Jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę

Pracodawca, wypowiadając pracownikowi umowę o pracę, powinien pamiętać o kilku zasadach. Ważne jest zachowanie formy pisemnej, złożenie podpisu i uzasadnieniu dokonanych czynności. Zobacz Jak dostarczyć wypowiedzenie umowy o pracę aby było skuteczne!

1 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów