0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zerowy-spis-z-natury

Artykuły:

Spis z natury zlecony firmie zewnętrznej - czy to możliwe?

Spis z natury jest obowiązkiem wielu podatników przy prowadzeniu działalności. Jest to niezbędne w celu poprawnego rozliczania się z fiskusem. Czy sporządzenie tego dokumentu można zlecić podmiotowi z zewnątrz? Kto jest odpowiedzialny za spis z natury?

14 lipca 2022

Zerowy spis z natury a obowiązek jego ewidencji w KPiR

Czy wiesz, że brak składników majątku, które ujmuje się w spisie z natury, nie zwalnia podatnika z obowiązku jego sporządzenia. Czy zerowy spis z natury podlega ujęciu w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedź na pytanie i dowiedz się więcej!

29 grudnia 2021

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury inaczej zwanego remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

8 grudnia 2021

Spis z natury na dzień rozpoczęcia działalności

Przedsiębiorca rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej ma obowiązek sporządzić i wpisać do ewidencji spis z natury na dzień rozpoczęcia działalności. Przeczytaj i dowiedz się, co trzeba ująć w spisie natury i jak wycenić ujęte w nim elementy.

21 maja 2021

Co powinien zawierać spis z natury firmy deweloperskiej?

Prowadzenie działalności deweloperskiej na podstawie PKPiR wymaga bardzo szczegółowego ewidencjonowania i opisywania poniesionych kosztów związanych z każdą nieruchomością. Sprawdź jak kategoryzować koszty i sporządzić spis z natury firmy deweloperskiej!

5 stycznia 2021

Comiesięczny spis z natury - jaki ma wpływ na podatek dochodowy?

Konieczność sporządzenia remanentu dla podatników prowadzących KPiR przypada na dwa dni w roku - 1 stycznia oraz 31 grudnia. Niekiedy jednak podatnicy decydują się sporządzać comiesięczny spis z natury. Co musi zawierać i jakie korzyści niesie? Sprawdź!

2 grudnia 2020

Zamknięcie roku podatkowego a Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorcy musza pamiętać o obowiązkach rozliczeniowych i ewidencyjnych związanych z zakończeniem roku podatkowego. Dowiedz się, jak we właściwy sposób powinno wyglądać zamknięcie roku podatkowego w prowadzonej KPiR!

2 grudnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów