8 wyników dla tematu: zeznania-roczne

Artykuły:

Rozliczenie podatku dochodowego - zeznanie roczne

Czy wiesz do kiedy i jaką deklarację powinieneś złożyć aby rozliczyć się z urzędem? Dowiedz się, jak wygląda rozliczenie podatku dochodowego w różnych formach opodatkowania i w jakich terminach należy złożyć odpowiedni formularz celem rozliczenia PIT!

27 kwietnia 2022

Przyszedł czas na nowe - otwieramy sklep!

Po wielu latach tworzenia Poradnika Przedsiębiorcy przyszedł czas na nowe. Otwieramy Sklep Poradnik Przedsiębiorcy, a tym samym tworzymy kopalnię pełną usystematyzowanej i merytorycznej wiedzy dla naszych czytelników. Zapraszamy!

22 kwietnia 2022

Osoba samotnie wychowująca dzieci - komu przysługuje ulga?

Osoba samotnie wychowująca dzieci ma prawo skorzystać z wyjątkowo preferencyjnych zasad przy składaniu zeznań rocznych. Rozliczenie podatku w ten sposób jest korzystne zarówno dla osób dobrze zarabiających jak i uzyskujących niskie dochody. Sprawdź!

1 kwietnia 2022

Ulga na leki – PIT 2022 ostatnim rokiem kiedy można ją odliczyć!

PIT 2022 jest ostatnim zeznaniem rocznym, kiedy większość emerytów będzie mogła odliczyć ulgę na zakup leków. Uniemożliwią to zmiany wprowadzone w Polskim Ładzie. Sprawdź, komu nie będzie już przysługiwać ulga na leki i z czego wynika zmiana!

10 marca 2022

PIT-28 online – mija ostateczny termin

Niezłożenie we właściwym czasie zeznania rocznego może powodować powstanie sankcji. Podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-28 online muszą więc pamiętać o terminowym rozliczeniu. Dowiedz się, jak terminowo złożyć PIT-28! Sprawdź w jaki sposób to zrobić!

28 lutego 2022

Zmiany w składaniu zeznań rocznych w zakresie właściwości urzędu skarbowego

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w składaniu zeznań rocznych. Zmiany obejmują kwestie związane z wysyłką zeznania podatkowego do niewłaściwego urzędu skarbowego. Co dokładnie ma się zmienić oraz od kiedy zmiany będą obowiązywać? Sprawdź!

3 grudnia 2021

Rozliczenia z urzędem skarbowym - krok po kroku

Jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy jest płacenie podatków. Sposób w jaki to robimy regulowany jest licznymi przepisami omawiającymi rozliczenia z urzędem skarbowym. Sprawdź, jakie masz obowiązki względem US. Przeczytaj artykuł.

8 października 2021

Zeznania roczne w pigułce - o czym nie wolno zapomnieć?

Zbliża się termin corocznego rozliczenia przychodów z urzędem skarbowym. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę składając zeznania roczne? Jakie są różnice w zeznaniach rocznych w różnych formach opodatkowania? Wyjaśniamy w artykule!

23 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów