0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

500 zł kary za JPK - coraz bliżej!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Już od 1 kwietnia 2020 roku ma wejść w życie nowa struktura JPK V7M / JPK V7K, którą w pierwszej kolejności będą zobowiązani składać duże przedsiębiorstwa, a od 01 lipca 2020 roku już wszyscy podatnicy. Wraz ze zbliżającym się terminem wejścia w życie nowych plików kontrolnych zwiększają się wątpliwości dotyczące nałożenia na podatników 500 zł kary za JPK złożone z błędami. Jednak, czy rzeczywiście jest się czego obawiać? 

500 zł kary za JPK  - przygotuj się!

Od 01 kwietnia 2020 roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o VAT, która wprowadza w życie m.ni. ust. 3f-3h do art. 109, zgodnie z którymi na podatnika zostanie nałożona kara 500 zł za każdy błąd w JPK VAT, który uniemożliwia przeprowadzenie weryfikacji prawidłowości transakcji. Co istotne przed nałożeniem kary naczelnik urzędu skarbowego właściwego dla podatnika wysyła mu informację o błędach w JPK VAT, które należy skorygować. Natomiast sama kara zostanie nałożona, jeżeli podatnik nie skoryguje JPK VAT w ciągu 14 dni od wezwania lub nie złoży odpowiedniego wyjaśnienia, że JPK nie zawiera błędów wymienionych w wezwaniu.

Podatnik ma 14 dni na korektę przed nałożeniem kary!

Jak wynika z przepisu kara nie jest tak rygorystyczna, jak mogłoby się wydawać, a podatnik nie powinien obawiać się kary, jeżeli dotrzyma terminu korekt. Jednak to jak będzie to będzie wyglądać w praktyce dowiemy się dopiero od kwietnia.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów