0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Farma Iluzji - doskonałe miejsce na wycieczkę z dziećmi!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wolne weekendy, szczególnie te w okresie letnim to czas, w którym wielu z nas poszukuje ciekawych miejsc na krótką wycieczkę. Zwłaszcza te osoby, które posiadają dzieci, muszą się zmierzyć z poszukiwaniem atrakcji, które spodobają się zarówno najmłodszym jak i tym starszym poszukiwaczom przygód. Jeśli więc szukasz pomysłów na taką wycieczkę, z pewnością warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym można spędzić wypełniony atrakcjami dzień. Farma Iluzji będzie doskonałym wyborem zarówno dla trochę starszych, jak i młodszych dzieci. Co oferuje to miejsce? Gdzie się znajduje? Podpowiadamy w artykule!

Gdzie znajduje się Farma Iluzji?

Zanim opowiemy o tym, ile atrakcji mieści w sobie Farma Iluzji, warto poznać jej lokalizację. Park Edukacji i Rozrywki znajduje się we wsi Mościska leżącej obok Woli Życkiej. Jej położenie jest o tyle ciekawe, że podobna odległość dzieli ją zarówno od Warszawy, Lublina, jak i Tomaszowa Mazowieckiego oraz Radomia.

Farma Iluzji znajduje się mniej więcej w połowie trasy między Lublinem i Warszawą, ponieważ od pierwszego z miast dzieli ją 80 km, od drugiego z kolei – 85 km. Jeśli jedziemy ze stolicy w stronę Lublina, musimy skręcić w Trojanowie, jeśli natomiast poruszamy się trasą Warszawa – Dęblin – Puławy, powinniśmy skręcić w Paprotni.

Najłatwiej wpisać jednak po prostu nazwę parku w nawigację Google Maps. Poprowadzi nas ona prosto do miejsca docelowego.

Czym jest Farma Iluzji?

Park Edukacji i Rozrywki “Farma Iluzji” to obiekt o dużej powierzchni (zajmuje kilka hektarów) znajdujący się pomiędzy gęstymi lasami i – oprócz atrakcji – zachwyca także położeniem. Miejsce jest naprawdę urokliwe.

Słowo farma kojarzy się nam ze zwierzętami, hodowlą i uprawą. Tutaj jednak atrakcją nie są zwierzęta hodowlane i pola ze zbożem. W miejscu tym chodzi przede wszystkim o to, by doskonale się bawić, wykorzystując wyobraźnię i fantazję. Moc atrakcji przyprawia o zawrót głowy. Oprócz rozrywki, pełni także funkcję edukacyjną – choć podaną w takiej formie, że żaden najmłodszy nie będzie z pewnością narzekał, że uczy się czegoś w dni wolne od szkoły.

Moc atrakcji!

Wspominamy już wielokrotnie, że Farma Iluzji obfituje w atrakcje. Co więc może nam zapewnić? Ciekawych miejsc do odwiedzenia i poznania jest tak wiele, że w tym miejscu spokojnie można spędzić cały dzień i zupełnie się nie nudzić! Czego nie można przegapić?

 • Labirynt luster
  Labirynt luster jest niezwykle ciekawym miejscem, w którym rzeczywistość miesza się z iluzją – czy to kolejny korytarz? A może znowu oszukuje nas układ luster? Szukanie wyjścia będzie doskonałą zabawą!

 • Pokój Amesa
  W tym miejscu zabawimy się perspektywą. Pokój ma bowiem taki układ, że stając w jego odpowiednim miejscu nagle może się okazać, że dziecko jest znacznie większe od rodzica. Świetne miejsce do nietypowych zdjęć!

 • Głowa na talerzu
  Jeśli chodzi o robienie zdjęć, inną atrakcją będzie z pewnością stół, na którym za pomocą iluzji, można położyć swoją głowę na talerzu i udawać posiłek. Brzmi dziwnie i nieco jak wyjęte z horroru? Dzięki lustrom nie widać, że pod stołem znajduje się reszta ciała, w związku z tym wydaje się, że na postawionym na stole talerzu leży tylko… głowa.

 • Tunel Zapomnienia
  Określany jest jako miejsce, w którym zapomina się o całym świecie. Tunel skonstruowany jest w taki sposób, że po wejściu wydaje się, że cały świat wiruje. Jest to ciekawe i nietypowe wrażenie, które na szczęście mija tuż po wyjściu. Przejście przez niego może być niesamowicie zajmujące – tak bardzo, że rzeczywiście można zapomnieć o wszystkim!

 • Zakręcony Domek
  W Zakręconym Domku doświadczamy iluzji ruchu pozornego, sami nie wiedząc, czy to my się kręcimy, czy wszystko wokół nas. Warto sprawdzić to miejsce!

 • Latająca Chata
  To nietypowy dom, który teoretycznie jest prosty, jednak jego mocne pochylenie działa na nasze zmysły, nieco je oszukując.

 • Ścieżka Złudzeń
  Na tablicach, które znajdują się na ścieżce znajdują się iluzje, które sprawią, że przestaniemy wierzyć własnym oczom.

 • Meble Olbrzyma
  Możemy przez chwilę poczuć się, jakbyśmy zwiedzali dom olbrzymów, gdyż meble wykonane są w skali 4:1.

Jeśli już zmęczy nas iluzja i będziemy chcieli twardo stanąć na ziemi, Farma Iluzji również nas nie zawiedzie.

 • Grobowiec Faraona
  Na Farmie możemy zwiedzić grobowiec faraona i zobaczyć miejsce ich pochówku, a także spotkać się ze starożytną mumią.

 • Rezerwat Dzikich Smoków
  Warto również odwiedzić ten nietypowy rezerwat, w którym zobaczyć można wiele ciekawych smoków.

 • Wiklinowy Labirynt
  Jeśli chcemy rozwiązać ciekawą zagadkę, a dodatkowo błądzić między korytarzami, to miejsce zdecydowanie jest dla nas!

 • Lasek Doświadczeń
  Mali odkrywcy mogą w nim poznawać tajemnice fizyki i z pewnością ich to nie zanudzi!

Ile to kosztuje?

Nie da się ukryć, że dzięki wszystkim atrakcjom na Farmie Iluzji można spokojnie spędzić cały dzień. Ile kosztuje bilet wstępu?

Bilet normalny to koszt 45 złotych, ulgowy dla dzieci do 16. roku życia – 39 złotych, bilet rodzinny (dwóch dorosłych + dwójka dzieci w wieku do 16 lat) – 156 złotych. Dostępne są również bilety urodzinowe (dla osób, których urodziny są dokładnie tego dnia, 3 dni wcześniej lub 3 dni później), które kosztują 54 złotych, bilety dla osoby niepełnosprawnej to koszt złotówki, seniorzy płacą 15 złotych, a dzieci do 100 cm wzrostu, jeśli mają pełnoletniego opiekuna, płacą za wstęp złotówkę.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów