0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasa fiskalna online - obowiązkowa wymiana kas fiskalnych będzie przesunięta!

Wielkość tekstu:

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów w związku z COVID-19 planowane jest przesunięcie terminu obowiązkowej wymiany kas fiskalnych na kasy fiskalne online. Sprawdźmy kiedy i dla kogo będzie obowiązkowa kasa fiskalna online?

Obowiązkowa wymiana kas fiskalnych - przesunięcie terminu!

Ministerstwo Finansów na swojej stronie ogłosiło komunikat dotyczący wymiany kas fiskalnych na kasy online:

"Pracujemy nad przesunięciem terminów, które umożliwiają prowadzenie ewidencji przy zastosowaniu dotychczas stosowanych przez podatników kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii."

Kasa fiskalna online z 30 czerwca 2020 na 31 grudnia 2020 roku - pierwsza grupa

Z przesunięcia terminu wymiany kasy fiskalnej na koniec tego roku w pierwszej kolejności, będą mogły się najprawdopodobniej cieszyć firmy świadczące usługi związane z wyżywieniem (świadczące wyłącznie przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo), oraz firmy zajmujące się usługami w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, dokonujące sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

Kasa fiskalna online z 31 grudnia 2020 na 30 czerwca 2021 roku - druga grupa

Jeszcze bardziej odległy termin obowiązkowej wymiany kas na kasę fiskalną online będzie dotyczył świadczących usługi: fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, budowlane, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów, prawnicze, związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu. Wymienione działalności kasę wymienią najpóźniej w czerwcu przyszłego roku!

Przesunięcie terminu nie wpłynie na tą grupę podatników którzy wymiany kas musieli dokonać już w styczniu tego roku a byli to m.in. mechanicy samochodowi, firmy zajmujące się wymianą opon lub kół oraz dokonujące sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu przeznaczonego do napędu silników spalinowych.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów