0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak stworzyć biznes od pierwszego klienta?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Każda firma na początku swojej działalności spotyka się z trudnościami. Plany i założenia, wcześniej szczegółowo opisane, weryfikuje rzeczywistość. Klientów także zazwyczaj jest mniej niż oczekiwano. Jednak nie oznacza to od razu porażki. Przedstawiamy sposoby na to, jak stworzyć dobry biznes od pierwszego klienta, a także jak wypromować się w internecie.

Biznes od pierwszego klienta w kliku krokach

Analiza własnej strony internetowej

Obecnie wielu specjalistów marketingu wyszukuje kolejne kanały dotarcia do klientów, nie pamiętając, że najważniejszym miejscem w sieci jest własna strona internetowa. To duży błąd. Dzięki analizie swojej witryny za pomocą takich narzędzi jak Google Analytics będziesz wiedział, z jakiego kanału użytkownicy do ciebie przyszli oraz czego poszukują. Możesz również ustawić inteligentne cele, które wskażą procent najbardziej wartościowych dla ciebie użytkowników odwiedzających stronę.

Komunikacja automatyczna

W dzisiejszych czasach prowadząc biznes, często nie masz szans indywidualnie kontaktować się z każdym klientem. Na szczęście na rynku istnieją programy, które zrobią to za ciebie. Stworzą i w odpowiednim momencie roześlą wiadomości do twoich klientów ze spersonalizowaną informacją. Dzięki temu klient będzie czuł się indywidualnie potraktowany, a Ty poświęcisz ten czas na inne ważne zadania.

Monitoring konkurencji

Wprowadzając na rynek nowy produkt i tworząc strategię jego promocji, koniecznie sprawdź, jak robi to twoja konkurencja. Przeanalizuj jej działania oraz zbadaj kanały, którymi kontaktuje się z klientami i promuje swoje oferty. Dzięki temu sam będziesz wiedział, jaki przekaz tworzyć i gdzie znajdziesz swoją grupę docelową.

Zaskakuj odbiorców

Oczywiście w dobie internetu i ślepoty bannerowej trudno o reklamę przykuwającą uwagę. Tym bardziej jeśli uda ci się zainteresować klienta swoim banerem, odniesiesz sukces. Nie ograniczaj się do jednej formy. Twórz gify, animacje i krótkie filmy. W ten sposób nawiążesz swobodny kontakt z odbiorcą, a także sprawisz, że klient będzie chciał się zaprzyjaźnić z twoją marką.

Bądź wiarygodny

Nie od dzisiaj wiadomo, że dla twoich klientów bardziej wiarygodny jest użytkownik twojej marki niż reklama, na którą wydałeś pół budżetu marketingowego. Dlatego korzystaj z sytuacji, kiedy możesz pochwalić się dobrą opinią. Publikuj posty na Twitterze, udostępniaj treści fanów na Facebooku czy organizuj akcję z oznaczaniem hashtagiem twojej matki na Instagramie. Zyskasz dzięki temu bezcenną i najbardziej wiarygodną promocję.

Słuchaj potrzeb klientów

Sprawdzaj, gdzie użytkownicy szukają twojej marki. Monitoruj fora internetowe czy grupy na Facebooku. Dzięki temu będziesz tam, gdzie twoi klienci cię potrzebują i szybko zareagujesz na ich potrzebę czy zapytania.

Cierpliwość to podstawa

Nie zapominaj, że działania marketingowe to proces długotrwały i nie przynosi od razu efektów. Dlatego ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość. Dopiero po jakimś czasie możesz zbadać, czy działania, które podjąłeś, opłaciły ci się i czy powinieneś kontynuować promocję. Pamiętaj aby nie podejmować nagłych nieprzemyślanych działań, gdyż w większości przypadków nie przyniosą ci pożytku, a mogą poważnie zaszkodzić. Kiedy wszystko dzieje się według planu i w odpowiednim rytmie, przynosi długoterminowe i skuteczne efekty.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów