Poradnik Przedsiębiorcy

Banery AdWords - jak je samodzielnie wykonać?

Planujesz rozpocząć kampanię w Google AdWords? Musisz zatem przygotować odpowiednie reklamy graficzne, ale w tej chwili twój grafik nie jest w stanie wykonać dla ciebie tego zlecenia? Co możesz zrobić w tej sytuacji? Jest jedno rozwiązanie - zakasaj rękawy i zrób banery AdWords samodzielnie. Przedstawiamy darmowe programy, które ci to ułatwią oraz podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy ich tworzeniu.

Skuteczne banery AdWords - ważne elementy

Tworząc banery AdWords, należy pamiętać o kilku ważnych elementach, które będą stanowiły o spójności wszystkich kreacji graficznych:

 

  • font - najlepiej, aby nie używać wielu rodzajów fontów na jednym banerze. Zrobi się zbyt duży chaos graficzny, a w rezultacie może spowodować to zamazanie komunikatu głównego

  • kolory - trudno wybrać te najlepsze. Ważne jest, aby wyróżniały się na tle strony i tym samym zwracały uwagę odbiorców. W przypadku doboru kolorów również warto stworzyć kilka banerów z różnymi kolorami i np. ich różnym nasyceniem, aby sprawdzić, które są rzeczywiście skuteczne

  • skuteczne przyciski CTA (call to action) - tutaj najlepiej zadziała metoda prób i błędów. Jeśli masz już sprawdzone zarówno kolory, jak i hasła na przyciskach CTA, to problem masz z głowy, jeśli nie, to zaprojektuj różne hasła na przyciskach i sprawdź, który zadziała najlepiej.

Banery AdWords - programy graficzne

  • Canva

Prosty i intuicyjny program do tworzenia różnego rodzaju niestandardowych grafik. Wachlarz możliwości Canvy jest naprawdę imponujący - od projektowania prezentacji oraz różnego rodzaju plakatów po grafiki na wszystkie media społecznościowe czy nagłówki w firmowych wiadomościach e-mail.

 

Niestety nie ma szablonów pod banery AdWords, ale jest możliwość ustawienia własnych rozmiarów. Można to zrobić za pomocą funkcji Użyj wymiarów niestandardowych, dostępnej w lewym górnym rogu programu.

 Banery Adwords - jak je tworzyć?

  • Bannersnack

W tym programie mamy właściwie podane na tacy gotowe banery AdWords. Bezpośrednio po założeniu konta wyświetla się moduł z możliwością wybrania już konkretnych rodzajów banerów AdWords.

 Jak zrobić banery Adwords w Bannersnack?