0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kasy fiskalne bez drukarki a wydanie paragonu nabywcy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących. Zmiany zawarte w nowelizacji wskazują, że niektórzy przedsiębiorcy będą mogli posiadać kasy fiskalne bez drukarki. Sprawdziliśmy, kto skorzysta z tego rodzaju kas rejestrujących!

Kasy fiskalne bez drukarki - nowe rozwiązanie MF

W projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla kas rejestrujących zostało zawarte pojęcie kasy fiskalnej bez drukarki, oznacza to że niektóre kasy rejestrujące nie będą musiały posiadać konstrukcyjnie wbudowanej drukarki umożliwiającej wydruki w formie papierowej. 

Zgodnie z oceną skutków regulacji kasy fiskalne bez drukarki będą miały zastosowanie dla ewidencji automatycznej sprzedaży, która stosowana jest m.in. w samoobsługowych myjniach samochodowych.

Uzasadnienie dla powyższego rozwiązania może mieć fakt, że warunki prowadzenia tego rodzaju działalności, a mianowicie wilgoć oraz brak obsługi pracowniczej mogą narażać kasy rejestrujące na szkodliwe warunki skutkiem czego urządzenia te będą musiałby być częściej serwisowane. 

Dowód sprzedaży a kasy fiskalne bez drukarki 

Z chwilą wejścia przepisów w życie przedsiębiorcy, którzy będą posiadali kasy fiskalne bez drukarki nie będą zobowiązani wydawać paragonu oraz faktury w formie papierowej.

Warunkiem zwolnienia z obowiązku wydawania dowodu sprzedaży jest wyświetlenie nabywcy na wyświetlaczu informacji w zakresie dokonanej sprzedaży przez co najmniej 30 sekund bądź do momentu nabycia kolejnej sprzedaży.

Należy mieć na uwadze, że wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania obecnie jest założeniem jakie obejmuje projekt.

Kasy fiskalne bez drukarki a obowiązek przechowywania ŁRO

Jako, że kasy fiskalne bez drukarki nie umożliwiają wydruku w formie papierowej, tym samym podatnicy stosujący niniejsze rozwiązanie będą zwolnieni również z posiadania raportów okresowych z kasy fiskalnej w formie tradycyjnej.

W tym zakresie podatnicy będą zobowiązani przesyłać raporty z kasy fiskalnej do elektronicznych systemów ogólnodostępnych w celu ich zapisu oraz ewentualnego wydruku.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów