0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Nieużywane konto bankowe - konsekwencje!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Jak już zdecydujemy się zmienić bank i otworzymy nowe konto bankowego, często zdarza się sytuacja że zapominamy o starym koncie bankowym. Niestety nieużywane konto bankowe samo się nie zamknie, a to że z niego nikt nie korzysta nie oznacza zakończenia umowy z bankiem.Oczywiście w przypadku nie zamknięcia nieużywanego konta bankowego możemy mieć sporo kłopotów. Sprawdźmy jakich.  

Nieużywane konto bankowe co się dzieje w przypadku nie zamknięcia

Decydując się na zmianę konta bankowego należy pamiętać, aby zamknąć poprzedni rachunek rozwiązując umowę z bankiem. Jednakże często dochodzi do sytuacji, że zapominamy o tym rachunku. Oczywiście nic się takiego nie dzieje w przypadku, gdy nieużywane konto bankowe jest darmowe. Wówczas nie ma wpływu bank nie pobiera Żadnych opłat w zasadzie nie mamy się czym martwić. Należy pamiętać o 3 okolicznościach, które muszą wystąpić jednocześnie w jakich dochodzi do automatycznego zamknięcia konta bankowego:

  • jest takie postanowienie w umowie,
  • przez 2 lata są dopisywane tylko odsetki na koncie,
  • środki zgromadzone na koncie nie przekraczają minimum, które musi być zdefiniowane.

Co jednak jeśli zapomnieliśmy nie tylko o zamknięciu nieużywanego konta bankowego, ale również o tym że było ono darmowe gdy miesięcznie wpływała na niego określa kwota? Albo jeszcze jakieś inne dodatkowe rzeczy musieliśmy robić żeby konto było całkowicie bez opłat. W takim wypadku, gdy nie stosujemy się do podpisanej umowy i nie korzystamy aktywnie z rachunku, bank może naliczać opłaty, często nie są to małe kwoty.  

Nieużywane konto bankowe opłaty związane z jego prowadzeniem

Oczywiście bank nie musi od razu nam wysyłać pisma odnośnie zaległości. Trzeba się liczyć z tym, że po kilku miesiącach pobieramy opłat bankowych może uzbierać się spora suma. Należy pamiętać, że prowadzenie rachunku bankowego trwa tak długo jak jest ważna umowa. Jeśli żadna ze stron jej nie rozwiąże wówczas jest ważna do czasu jej wypowiedzenia. W takim wypadku nie należy się dziwić jeśli nieużywane konto bankowe nie zostało zamknięte a bank przyśle nam wezwanie do zapłaty za opłaty bankowe pobierane jego prowadzenie. Mimo, że z niego już od dawna nie korzysta się. Zgodnie z prawem za cały okres aż do wypowiedzenia umowy konta bankowego bank może pobierać opłaty, a także żądać uregulowania tych należności. W związku z powyższym otwierając nowy rachunek bankowy należy pamiętać, żeby wypowiedzieć umowę dotycząca wcześniejszego konta.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów