0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W jaki sposób i gdzie zgłosić zmianę firmowego rachunku bankowego?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Zmieniam numer konta bankowego wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej. Jak i gdzie zgłosić zmianę firmowego rachunku? Ile mam na to czasu? Jak zmienić rachunek bankowy w systemie wfirma.pl?

Renata, Bełchatów

 

Zmiana numeru firmowego konta bankowego koniecznie musi być zgłoszona do właściwych urzędów skarbowych w ciągu 7 dni. Osoby zarejestrowane w CEIDG dokonują jedynie aktualizacji wniosku (jeżeli przy aktualizowaniu zgłaszany jest więcej niż jeden rachunek, dodatkowo konieczne jest wypełnienie załącznika RB). Jeśli poprzedni rachunek bankowy chcemy "wycofać" należy przy nim wskazać okno "zmiana". Natomiast, gdy chcemy poinformować urząd o likwidacji rachunku bankowego związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą zaznacza wskazać na druku jego likwidację.

Informacje z CEIDG są przekazywane do organów skarbowych oraz do ZUS, który automatycznie wygeneruje dokument ZUS ZBA. Nie trzeba składać oddzielnego zgłoszenia do ZUS.

Osoby prowadzące spółkę cywilną zmianę numeru bankowego powinny zgłosić na formularzu NIP-2, a przedsiębiorcy zarejestrowani w KRS na NIP-8 - w ciągu 7 dni.

Rachunek bankowy firmowy zgłoszony za pomocą wyżej wskazanych dokumentów zostanie ujęty w przypadku czynnych podatników VAT na białej liście podatników. Więcej w temacie białej listy w artykule: Biała lista podatników VAT – czym jest i jakie dane zawiera?

W systemie wFirma.pl zmianę rachunku bankowego wprowadzi Pani schematem: USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE » RACHUNKI BANKOWE po wybraniu opcji DODAJ RACHUNEK w podzakładce PODSTAWOWE INFORMACJE użytkownik może dodać rachunki bankowe firmy oraz przypisać odpowiednią walutę.

gdzie zgłosić zmianę firmowego rachunku

Wprowadzony numer rachunku bankowego będzie się pojawiał w danych sprzedawcy na fakturze. Aby poprzedni numer rachunku można ukryć lub usunąć schematem: USTAWIENIA » DANE PODSTAWOWE » DANE IDENTYFIKACYJNE » RACHUNKI BANKOWE, zaznaczamy rachunek bankowy i korzystamy z opcji MODYFIKUJ » USUŃ/UKRYJ.

gdzie zgłosić zmianę firmowego rachunku

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów