Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pokolenia na rynku pracy - podsumowanie

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Współcześnie możemy zauważyć ciekawą sytuację, spotykają się bowiem ze sobą cztery pokolenia na rynku pracy. Każde z nich różni się ideałami, poglądami, podejściem do wykonywanych obowiązków, do siebie i innych ludzi. Zdarza się, że w tej samej firmie współpracują ze sobą przedstawiciele każdej z wymienionych generacji. Czy to się może udać? Jak wyglądają podobieństwa i różnice między pokoleniami? Czy warto znać charakterystykę pokolenia ludzi, z jakimi przychodzi nam pracować? Poznaj odpowiedź na te i inne pytania!

Czy warto mieszać pokolenia na rynku pracy?

Czy kiedy prowadzimy firmę i poszukujemy pracowników, powinniśmy się zamknąć na grupę tylko z jednego pokolenia? Niekoniecznie! Oczywiście, wszystko zależy od tego, w jakiej branży działamy, jednak tak naprawdę przedstawiciele każdej z generacji mogą się w niej odnaleźć. W każdym razie mieszanie pokoleń absolutnie nie jest złym pomysłem, bo co prawda wiele ich dzieli - od poglądów po sposób pracy - jednak dzięki temu każda z tych osób może wnieść do pracy coś zupełnie innego, dzięki czemu zespół będzie się doskonale uzupełniać.

Pokolenia na rynku pracy to temat wielokrotnie analizowany, jednak najważniejsza jest obserwacja swojej firmy i pracowników, sprawdzania, czy model, który założyliśmy, działa, jak ludzie ze sobą współpracują - to pozwoli nam wyciągnąć wnioski na temat prawidłowości zatrudnienia osób z odmiennych generacji. Warto wspomnieć również o tym, że pokolenia Y i Z są do siebie pod wieloma względami bardzo podobne, więc tego rodzaju wymieszanie pracowników może być prawie niezauważalne, a wszyscy mogą świetnie się dogadywać i sprawiać, że zadania będą wykonywane naprawdę sprawnie!

Pokolenia pracowników - podobieństwa i różnice

pokolenia na rynku pracy

Czy warto znać charakter danego pokolenia?

Można zadać sobie pytanie, po co to wszystko. Dlaczego wrzuca się wszystkich do jednego worka, skoro różnimy się od siebie, niezależnie od tego, które pokolenie reprezentujemy? Lata badań i obserwacji udowodniły jednak, że przedstawiciele generacji wykazują szereg wspólnych cech, dzięki którym można wyciągnąć pewne wnioski, a przede wszystkim lepiej i sprawniej ze sobą współpracować. Oczywiście, podkreśla się również, że należy mieć świadomość tego, jak ludzie mogą różnić się od siebie i nie wpisywać się w żadne ramy, jednak wszystko można zweryfikować już samodzielnie. Ogólny obraz pozwala nie zagubić się w świecie, w którym pokolenia na rynku pracy tak bardzo się mieszają.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów